VRACÍME SE NA ŽOFÍN - 15.11.2014

Další povedený večer v solidní sestavě. Chyběly jen housle. Naopak dvě banja se navzájem doplňovala.

Tentokráte tu však řádil bacil. Minulé hraní - moje přetržená G struna u kytary. To je ještě k pochopení, ale 2x stejná struna u jedné kytary pisatele! Kdo to dokáže? Leccos ukazuje na vřelou zábavu i o přestávkách, kde mluvené slovo je nahrazováno zvýšenými hlasy úměrnými akustice lokálu, kterou tímto nehaním a naopak vyzdvihuji (až na ty struny). Je pravda, že 1xA bylo při hře a to se musí umět, naopak druhé při natahování. Věřte technice. když to v hukotu neslyšíte. No, a já nevěřil, že z A je na ladičce D (ze sportu jsem ji asi natáhl v nesoustředěném okamžiku skoro do G, a pak že to nejde - jde, ale je to na novou strunu). A to jsem si chtěl vzít na hraní také 12tistrunku! Ještě že náhradní struny dubluji. Ostatně, bacil zapůsobil a Jirka také přišel o své Géčko a byl podpořené z mých zásob. Aleš, coby ochotný prodavač našich hudebních hračiček (nabízí se hudební lékař), si mne ruce a slyším jak si v duchu říká (nakonec jsem seděl vedle), jen trhejte a blbněte, stejně skončíte u mě.

První desítka písniček je už rozšířena o dalších deset a věci to jen prospívá. Alespoň je jak mezi muzikanty, tak i zpívajícím publikem jasno. Decentní tanečky v nezvyklém obsazení také byly. Tentokrát na "medvídka žofínského" nedošlo, tak snad příště.

I tak Rusalka nasbírala určitě i pár panáčků, ale i námětů pro kritiku na následnou zkoušku, které se však pravděpodobní kritizovaní asi nezúčastní. Zřejmě to však nebude mít vliv na průběh zkoušky. Účastníci zdkoušky - těšte se.

Na základě webovek přišli i dva noví účastníci a pak, že je nikdo nečte. Čte, ale nepíše se, bohužel, do nich. No, pořád je lepší, abychom vcházeli do podvědomí lidí a přicházelo více a více zpěváků i hudebníků.

Na závěr se dostavovala u hudebníků lehká únava z hracího maratonu cca 6ti hodin a někteří začali odcházet. Dílem na odchodu se podílela i skutečnost, že jsou "přespolni". Však také jim patří uznání za jejich obětavost.

Myslím, že spokojenost všech nebo alespoň většiny účastníků byla. Těšíme se na naše příznivce za čtrnáct dní opět na Žofíně.

Mišák

Jen lehce upraveno administrátorem webu - Jirkou.

Zpočátku to vypadalo, že proti minulému hraní, kdy se po "placu" pohybovali zároveň i tři fotografové, další fotky nebudou. Na výzvu autora stránek se najednou začalo fotit a výsledek je ve vložené fotogalerii.

Autor se omlouvá Láďovi Nováky, že ho ve fotogalerii přejmenoval na Milana. Příště už se polepší (snad).

Zpět na stránku Realizované akce.