ZPÍVÁNKY NA TARASE - 6.12.2014

Bylo, nebylo.... Nevídané. Opět byl přetlak na některých nástrojových postech. Kdo neviděl tři banja v akci, dvoje housle a to s třemi houslistkami různých generací, neuvěří. Snad to některá z fotek zachytí. Přivítali jsme totiž mezi sebou i banjistu z Pístecké duny Láďu Houžvičku, který to s námi “protrpěl” až do konce a za přítomnosti jejich manažera se nechal dokonce naoko lanařit k nám, ale prý stejně musí příští sobotu hrát v kapelou v Country saloonu ve Všechlapech a tím to prozatím skončilo. Náš malý symfoňák tedy zůstává bez větších změn v alternacích.

Začíná se nám plnit sálek posluchači chtivými zpěvu. Musel se přinést stůl z venkovních prostor a další židle z restaurace. Přestávájí kapacitně stačit nekuřácké prostory Na Tarase a je skutečně nejvyšší čas mít stabilnější zázemí s větší kapacitou. Zatím zřejmě bude muset stačit Žofín, kde je nejen kapacita větší, ale také výrazně lepší obsluha. Jen to prostředi není ideální, ale co je na tomhle světě ideální?

Zvyšující se návštěvnost je velmi zavazující a snad i proto Rusalka chyby (mimo vlastních) neodpouští. Však se o tom v jednu chvíli rozvinula vášnivá debata u předehry a mezihry Zrádného banja. Tři mužské hlasy byly jedním ženským přehlasovány, bez šance . Na pat ještě asi dva mužské hlasy chyběly.

Opět byl znát pokrok na flétně, která některé písně oživí, krytá z povzdálí občas harmonikou. Sólový part jednoho hráče na cajon a foukačku v jednom tentokrát nebyl, tak snad to dá Aleš příště - preclíky byly přednější . Bude snad opět i se svými harmoničkami Láďa , který tentokráte chyběl a Aleš ho ve všem nemohl nahradit. Však také není robot.

Zato teplo bylo v sálku jak v sauně, a to přesto, že se občas vyvětralo . Však čtvrteční zkouška nás asi také provětrá.

Těšíme se na příště a hlavně na Vás na všechny naše příznivce a přátele . Bude to i s koledami, a to 13.12.2014 Na Žofíně od 18:00 hod.

Mišák - s velice malými úpravami od administrátora stránek.

Pro připomenutí účastníkům akce i ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.