PRVNÍ ZPÍVÁNKY V ROCE 2015 - U VODÁRNY

V novém roce a v novém prostředí. V restauraci U Vodárny se změnil nájemce, který souhlasil s tím, že na zkoušku nás vezme. A tak v sobotu 31.1.2015 se téměř beze zbytku sál naplnil . Konečně se o tom můžete přesvědčit v připravované fotogalerii. Prostředí je velice příjemné a výrazným kladem je to, že se jedná o nekuřácké prostředí.

S muzikou to bylo horší. Řádí chřipka a další formy nachlazení. A rýmička je pro mužské velká nemoc. Právě z jejich řad byla největší absence : Petr Kabeš a jeho bendžo, Pavel a Franta Novákovi - kytary. To bylo výrazné oslabení. Jak ve hře, ale hlavně ve zpěvu. To, že by hrály jen dvě kytyry, to se ještě nestalo. Naštěstí Petra z větší části nahradil Přemek Svatý, který se zlepšuje každým dnem a po čase byly silné housličky. Jednak přišla Blanka Plačková a sestavu doplnil houslista Písecké Duny Jirka Váňa, který skutečně umí. Hlavní změnou v muzikantském kádru však byl nový basista Luboš Miřatský z Poděbrad, který se po počátečním seznamování rychle zaklimatizoval a výrazně vylepšil zvuk Zpívánek. Doufáme a věříme, že se mu u nás líbilo a bude i do budoucna naší oporou.

Po počáteční desítce písniček a následující pauze přišla volba na písničky na přání. Na většině písniček je vidět, že si už "sedly". Občas to ještě zaskřípe, ale i to je otázka času a píle dotyčných muzikantů. Ukazuje se, že není možné jen "pilovat" nové písničky, ale občas se vrátit i k méně frekventovaným a těžším. Určitě to prospěje věci.

Večer měl i kulturní vložku. Aleš Misař mladší přednesl svoji báseň Single, kterou si zde můžete otevřít a přečíst.

Na prostředí jsou zatím rozporuplné názory. Na jedné straně klady v nekuřáckém a příjemném prostředí, na druhé straně je to velký prostor. Asi nebylo nejlepší umístění oslabené kapely v rohu. Došlo tím k částečnému oddělení muziky a zpěváků. Při velkém počtu návštěvníků došlo i ke zvýšenému šumu a to našemu muzicírování moc nesvědčí. Bude třeba nad tím se zamyslet.

Jak to tam vypadalo se můžete podívat ve vložené fotogalerii.

Zpět na stránku Realizované akce.