ZPÍVÁNKY NA KATOVNĚ - 7.2.2015

Prostor restaurace U Vodárny je skutečně velice pěkný, ale je už pro nás dost velký a stavebně řešený tak, že z hlediska akustického muzicírování to asi není to "pravé ořechové". Tady asi mají svoji doménu spíše hudební skupiny, které využívají zesilovače a mikrofony. To je oblast, kam se nám vůbec nechce. Takže se hledá útočiště pro chladné období roku dál. Tentokrát to byla restaurace Na Katovně, a to prosklený nekuřácký objekt, který je přistaven k historické budově bývalé katovny. Existovaly sice obavy, jak se tam uspořádáme, ale nakonec to dopadlo slušně. Nevýhoda úzkého a protáhlého prostoru znamenala pro kapelu trochu problém, který však byl na druhé straně vyvážen úzkým kontaktem s vděčným zpívajícím publikem. A když se k tomu přičte výborná obsluha, dobré pití i jídlo, tak bylo rozhodnuto - příští Zpívánky budou opět Na Katovně.

A teď k muzicírování. Nachlazení stále "řádí". Poznamenalo i hráčský kádr, ale proti minulému hraní to již bylo podstatně lepší. Vedoucí Iva sice občas pokašlávala a přece jen šetřila více hlasivky, Mišák prakticky zpívat nemohl, ale hráčsky to bylo dobré. Po delší době se objevil Petr se svým banjem, z Prahy přijela Frenky a notně posílila jak kytarovou sekci, tak zejména zpěv.Po kratším marodění se vrátil i další kmenový hráč Zpívánek Franta. Scházel basák Luboš, ale v průběhu večera dorazil Vašek Šíma, který tomu dodal "příslušné grády". Je to však jen výpomoc. Zatím se ukazuje, že se na pravidelnou účast některého z nich se nedá spoléhat. Doufejme, že se to změní.

Začalo se pěkně "zostra" třetí desítkou vybraných písniček a ukazuje se, že výběry mají svůj kladný vliv. A to jak na plynulý průběh večera, tak i na kvalitu přednesu. Muzikanti to začínají "dostávat do krve" a docela se to dá poslouchat.

Na písničky na přání přišlo tentokráte dříve než při minulých akcích. Proto se dostalo na všechny hosty a příznivce. Došlo i na Zafúkane, ale absence nastydlých zpěváků i to, že tato písnička není ještě zcela zažitá byla znát. Ještě, že Iva i muzikantský doprovod jel "jako na drátku". Že na tom muzikantsky nejsme špatně svědčí skutečnost, že jsme zahráli i ty písničky na přání, které jinak nehrajeme.

Večer plný písniček skončil, ale můžeme se těšit na další Zpívánky, které budou 21.2.2015 od 18:00, ale nikoliv v prosklené části Katovny, ale uvnitř v budově. Uvidíme, jak to tam dopadne. Prostor je to pěkný, tak ještě jak to tam bude znít.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním je vložená fotogalerie.

Zpět na stránku Realizované akce.