KATOVNA - 21.2.2015

Kuřácký salonek restaurace Na Katovně "praskal ve švech". Normální kapacita nestačila, a tak se přidávaly další stoly a židle. Lidé seděli nejen v salonku, ale i přilehlé chodbě.

To se týká i muzikantů, protože z "kmenových" chyběli jen kytaristé Pavel, který se omluvil a Bob, který někde trampuje. Přesto byly k disposici "z domácích zdrojů" 4 kytary, jedna mandolína, jedno bendžo, cachůn (bicí), foukací harmoničky a dvoje housličky. A k tomu hosté - Přemek Svatý s bandžem, další kytarista Tony Krejčí z Prahy, Vlastík Černý s kytarou. To není vše - doufejme, že nová basistka Vlaďka Zápotocká se svým mužem Petrem, který hrál na mandolinu, houslista Pístecké Duny Jirka Váňa. Celkem tedy 15 muzikantů. To už je slušný orchestr. A bylo to znát. Ještě, že Katovna je dobře stavěná. Vydržela to.

Na rozespívání se začalo tradiční písničkou "Co nevidět se sejdem" a hned následovaly písničky první "desítky". Zpívánky totiž mají ze svého repertoáru vybrané 4 bloky písniček po 10. Je to výhodné, jak pro muzikanty, tak i pro hosty, protože každý ví, jaká písnička bude následovat. Předchází se tak zbytečným pauzám vzniklým vyhlašováním dalších písniček a jejich vyhledávání ve zpěvnících. Těmi 4 bloky to nekončí. V současné době se připravuje vyhlášení další, která bude věnována především populárním country a trampským písničkám. Má to dobrý vliv na organizaci večera, protože každý ví, že se odehraje deset písniček a poté je delší přestávka.

Ale zpět k muzicírování. Pomalu se začíná krystalizovat usazení hudebníků, které prospívá vzájemné komunikaci i rozložení zvuku Zpívánek. Muzikanti nejsou v řadě, ale pěkně v rohu, kde jsou cajún s Alešem a vedoucí skupiny Iva se svou mandolinou. Ostatní po stranách s tím, že na jedné straně "tvrdí muziku" bendža a na druhé potom basa.

Muzikanti hráli, jak nejlépe mohli. Občas se sice vloudila chybička, ale platí, kdo nic nedělá, také nic nezkazí. Jmenovitě je potřeba vyzvednou dvě muzikantky, a to basistku Vlaďku Zápotockou, která je velkým přínosem, a to nejen tím, že drží rytmus, ale i svými muzikantskými připomínkami a houslistku Blanku Plačkovou, která se zlepšuje každým hraním.

Je vidět snaha Zpívánek o další kvalitativní posun. Někdy se to daří. Třeba písničkou Zafúkané už "nakukuje" i do koncertního provedení, které známe z vystoupení skupiny Fleret.

Měli jsme tam i vzácnou návštěvu - dlouholetého kapelníka a vynikajícího hráče na saxofony a klarinet pana Sojovského z Benátek n.J.. Jeho "parketou" je trochu jiná muzika, ale snad jsme ho svým vystoupením neurazili.

V průběhu večera byly i dvě kulturní vložky, kdy nám přednesli svoji básnickou tvoru Aleš Misař mladší a jeho kamarád z Prahy David Mareš. Dostalo se jim uznalého potlesku.

Špatně se nám rozcházelo. Poslední odešli až před půlnocí s tím, že se opět na Katovně sejdeme. Hraní je tentokráte v neděli 8.3.2015 od 17:00 hodin. Prý si připomeneme i Den žen, takže přijďte opět v hojném počtu si zamuzicírovt a zazpívat.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním několik fotek. Než si odkaz otevřete, pozorně si přečtete následující upozornění. Fotogalerie je zpracována v novém programu a autor stránek zatím "bojuje" se správným nastavením, takže :

  • Galerii "rozjedete", když kliknete na první fotku v dolním řádku, kde jsou miniatury fotek. Dál už se zobrazí nástrojová lišta, která vás naviguje, Po zhlédnutí všech fotek se dostanete na stánku, která vám nabídne tři možnosti. Z nich si můžete vybrat "Začít od začátku" nebo "Zastavit". Tím se zobrazí opět fotogalerie.
  • Šipka, která by vás měla dovézt na stránku Akce není funkční a zpět se dostante, když několikráte poklepete na šipku zpět v horním levém roku monitoru,

Autor se omlouvá. Do budoucna se pokusí najít řešení nebo se vrátí k osvědčeným formám.

Zpět na stránku Realizované akce.