OPĚT KATOVNA - 8.3.2015

Restaurace Na Katovně v Nymburce se stala opět místem, kde Zpívánky hrály a kde se sešli i její příznivci. Tentokráte se hrálo v prosklenném přístavku. Netradičně až v neděli a od 17:00 hodin. Ukazuje se, že pokud se jedná o sobotu či neděli, potom takto stanovený začátek je vhodný. Nekončí se příliš pozdě a lidé mají dost času, aby v pohodě došli domů a odpočinuli si na další den.

Na začátku byly trochu problémy s vyřešením rozsazení muzikantů a ostatních návštěvníků s ohledem na protáhlý půdorys místnosti. Po počátečních přesunech se to podařilo. Došlo opět k přesouvání stolů a židlí, protože nas bylo moc. Franta Novák napočítal, že nás tam bylo téměř šedesát. To už je síla. Však to také bylo znát i na teplotě místnosti,která byla vyhřátá topením, podvečerním sluníčkem i naší energií. Saka, svetry a další oděvní svršky musely dolů.

Hudebníků bylo o něco méně než minule, ale přesto to byl "menší symfoňák" - basa, cachún (bicí), harmoničky, dvoje housličky, mandolína, banjo a šest kytar. Poděkování Vaškovi Šímovi, že dorazil po náročném výjezdu na Moravu a Jirkovi Váňovi z Pístecké Duny, který byl velkou oporou pro naši houslistku Blanku. Basa tvrdí muziku, ale s basáky to zatím je složité. Máme sice dokonce tři, ale ani jednen není časově volný tak, aby hrál stabilně. Tentokráte vypomohl obětavě Vašek Šíma.

Potom se to už rozjelo. Nejdříve již tradiční "Co nevidět se sejdem" a v rychlém sledu další. Písničky šly jedna za druhou s malými pauzami, takže vedoucí Zpívánek Iva Misařová musela občas zařadit i velkou pauzu, aby se lidé protáhli a případně si mohli někam odskočit.

V závěrečné části došlo i na novější a složitější písničky. Uvidíme, zda se podaří je prosadit do skladeb, které skupina hraje. Bylo by to fajn.

Večer byl zpestřen připomínkou ke Dni žen, kdy přítomní pánové předali ženám malou pozornost a byla jim zazpívána písnička Báječná ženská. Také Aleš Misař mladší přednesl několik básniček. A to nejen ženám, ale všem přítomným.

Ani se účastníkům moc nechtělo domů. Končilo se až desátou, kdy si zbývající muzikanti zahráli pár písniček jen pro sebe.

Díky Přemkovi Svatému, který hraje na banjo, ale je i vášnivým fotografem, si zde můžete otevřít vloženou fotogalerii. Jeho fotky vhodně dokreslují atmosféru večera.

Zpět na stránku Realizované akce.