ZPÍVÁNKY U VODÁRNY - 29.3.2015

Změna je prý život. Asi je to však jak pro koho a pro co. Tentokráte se to týkalo změny místa hraní. Ačkoliv se prostrory restaurace Na Katovně líbily a přišlo tam hodně fanoušků, tentokráte došlo na restauraci U Vodárny. Posledně to nebylo "nic moc". Říkali jsme si, že to možná bylo způsobeno především špatnou organizací zasedacího pořádku skupiny i diváků. Takže tu bylo "repete". Nástrojoví hráči se uskupily do L v rohu místnosti a stoly pro fanoušky jsme přirazlily k nim. Tím jsem zřejmě udělali vše pro zdárný průběh večera.

Přišlo o pár lidí méně, než do Katovny, ale zato přišli hlavně ti, kteří se chtěli pobavit. Poslechnout si muziku i si zazpívat. Jak říká náš kamarád a občasný hráč na housličky Roman Stehlík, si "zabékat". Věci to jenom prospělo.

Muzika od začátku "šlapala jako hodinky". Výrazně tomu pomohl Vašek Šíma, který svou basou udával řád. Podpořil ho v tom i Aleš Misař se svým cajunem a dvojice hráčů na banja. Petr Kabeš je už stálice, a Přemek Svatý se zlepšuje ze dne na den. Je škoda, že toho Václav Šíma má moc. Velice rádi bychom ho přijali mezi sebe nastálo,ale na místě basisty je to příliš velká rotace. Příště to má být opět nekdo jiný.

Ze začátku dvě série po deseti osvědčených písničkách a poté přišly písničky na přání. Opětovně se potvrdilo, že největší úspěch mají "vypalovačky", které naprostá většina lidí v sále dobře zná a s chutí si je zazpívá. Nové, umělé a až příliš "vypiplané" písničky neměly naději. Potvrdilo se to zejména u písničky Pár minut, kde nakonec zpívala jen Iva za nevýrazného doprovodu některých ostatních muzikantů.

Po čtyřech hodinách se účastníci pomalu začali rozcházet s tím, že to byly Zpívánky vydařené.

Přemek Svatý opět zachytil alespoň částečně atmosféru večera řadou fotek, o které se svámi rád podělí na vložené fotogalerii. A ještě upozornění : k návratu na stránku Akce je třeba několikráte poklikat na šipku Zpět v levém hroním rohy monitoru. Autor stále nenašel lepší řešení.

Zpět na stránku Realizované akce.