PUTOVÁNÍ SE ZPĚVÁNKAMI - 18.4.2015

Obdobně jako v minulém roce, kdy skupina Zpívánky a její příznivci putovala z Libáně přes Psinici na Bučický mlýn, tak bylo i letos naplánováno další putování. Tentokráte ze železniční zastávky Stratov lesíkem do Ostré, kde měla být pauza s občerstvením a hraním v kempu a poté podél Labe na ranč U mostu v Litoli. To bylo hlavním cílem cesty - občerstvení, hraní, koně ..

Meteorologové již několik dní hrozili podstatným zhoršením počasí s teplotami těsně nad deset stupňů a dokonce občas dešťovými srážkami. Nakonec to dopadlo O něco lépe, alespoň co se týče deště. Dokonce po většinu dne svítilo sluníčko, Přesto byl ten chlad nepříjemný, ale mohlo být i hůře, protože v Praze prý padal déšť se sněhem.

Počasí se podepsalo i na účasti. Hodně lidí, kteří o pochodu uvažovali předpověď odradila, takže se nakonec sešlo 15 účastníků. S muzikanty to bylo ještě slabší - mandolina a tři kytary. Příjemným překvapení byl Tom se svým barelem.

Vše šlo podle plánu - vlakem do Stratova a pěšmo do kempu na jezeře v Ostré. Po brzkém bufetovém obědě a rozehrání v Ryo Ostrá jsme se předčasně přesouvali podél Labe směr Ranč U mostu v Litoli, kde jsme byli proti původním předpokladům o něco dříve a mohli částečně pomoci i s přípravami na odpoledne.

Protože i přes stylové westernové sezení ve vyklizených koňských stájích se vítr dostával snad všude, vyhnal nás nakonec k táboráčku. Zde jsme alespoň za ochotu uspořádat westernové odpoledne zahráli pár sérií písní ve složení mandolina a kytara. Zbylí dva prokředlí kytaristi ani nástroje nevybalili a brzy jsme se přesunuli do restaurace Dallas, kde nám to vyjednali cyklisté Daniela s Lubošem.

Škoda chladného počasí, protože byli připraveni osedláni westernoví koně a občerstvení v rámci improvizačních schopností stáje. Koně využily alespoň děti. Doufáme, že brzkým odchodem do tepla Dallasu nám budou příznivci westernového ježdění i dále nakloněni pro případné další akce. A pochopí, že se nedalo v té zimě hrát.

V Dallasu jsme rozjeli Zpívánkové odpoledne dle našich zvyklostí a byli poctěni i dalšími příchozími příznivci z našich stálých hostů. Lysáci nám dokonce vyjednali zatím nekonkrétní angažmá. Hrálo se až do cca 19té hodiny, kdy nás následně střídala skupina Pohoda, která tu hrála na taneční zábavě od 20ti hodin. Poslední zbylí členové Zpívánek si s chutí i zatancovali při hraní profesionálů.

Návrat domů byl individuální.

Celkově lze říci, že počasí silně negativně ovlivnilo průběh akce, ale přesto pochod splnil alespoň některá očekávání a i tak se docela povedl.

Přeci jenom došly nějaké fotky, takže se můžete podívat na několik záběrů.

Zpět na stránku Realizované akce.