ZPÍVÁNÍ U VODÁRNY - 10.5.2015

Začínalo se již od 17:00 hodin a na začátku to nevypadalo s účastí nějak valně. A to jak z muzikantského obsazení, tak i z hlediska zpívajících návštěvníků. S postupem času se však restaurace začala naplňovat a nakonec prakticky nebyla volná židle. Provázelo to samozřejmě přesouvání stolů tak, aby lidé byli co nejblíže ke stolu muzikantů.

I nástrojové obsazení nakonec bylo více než slušné - 4 kytary, mandolína, 2 banja, 2 housle (i díky Jirkovi Váňovi), a dvoje bicí nástroje. Nesmíme zapomenout i na harmoničky. Jen ta basa scházela. Škoda, basa skutečně tvrdí muziku.

Zpívání mělo tentokráte slavnostnější průběh, protože vedoucí Zpívánek Iva Misařová měla xté narozeniny a dokonce nechala připravit i pohoštění. Však také se těšila pozornosti příchozích, kteří ji k té příležitosti popřáli vše nejlepší. Bylo to hezké a na chvilku se v očích Ivy dokonce objevily i slzičky.

Nejdříve přisla, již tradičně, písnička "Co nevidět se sejdem" a další následovaly v rychlém sledu. Samozřejmě došlo i na písničky na přání.

Zkoušky, opakované hraní písniček na vystoupeních, ale i to, že se přestaly hrát některé složité a málo známé písničky - to vše výrazně přispělo k tomu, že to pěkně "šlapalo". Jen ten zpěv mužské sekce by někdy mohl být výraznější. Došlo i na sóla - housličky, harmoničky, banjo i flétna. Samozřejmě i mandolína.

Z restaurace nás "vyšoupli" už ve 21. hodin, kdy hospodu zavírali. Asi bychom tam vydrželi podstatně déle. Přesto je možné konstatovat, že to byl vydařený večer.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.