2.ROČNÍK ZPÍVÁNKOVÉ ŠLÁPOTY - 24.5.2015

Po velice vydařené loňské "Šlápotě" byla naplánováná další. S téměř stejným programem : vlakem do Roždalovic, přesun autobusem do Libáně. Tam oběd a hraní v restauraci na náměstí a poté pěšky přes Psinici na Bučický mlýn. Tam putování mělo skončit a na programu bylo hraní. Domů posledním vlakem z Rožďalovic.

Začátk byl trochu zklamáním, protože z Nymburka do Libáně nakonec dorazili jen čtyři pochodníci. Pobyt v Libáni byl silně zkrácen, protože cukrárna měla zavřeno a po obědě to ve třech na hraní moc nebylo.

Proti roko 2014 byl vynechán z programu kostelík v Psinici a šlo se rovnou na Bučický mlýn. Tam se situace silně vylepšila, protože dorazili další muzikanti a zpěváci. Konkrétně přibyl Tom s barelem, kytarová sekce byla posilněna o Boba, Ivetu a Jirku. Dorazila i Blanka s housličkami. Objevili se i další zpěváci, kteří dojeli na kolech z Nymburka a Křince. To už bylo "jiný kafe". Však toho šéfová hned využila. Narušila zaběhlé pořádky a místo hraní písniček v připravených blocích rychle procházla našim zpěvníkem podle abecedy. Tím došlo i na písničky, které se jindy hrají jen málo. Kdyby si to mužikanti nevynutili, tak snad by nedošlo ani na přestávky.

Hraní se přítomným výletníkům líbilo, a tak tam i padly otázky, zda tam hrajeme pravidelně a kdy bude další vystoupení. Odpověď, že tam hrajeme pouze jednou za rok je moc neuspokojila.

Počasí se vydařilo. Na pochod bylo přímo ideálně a při hrani v Bučickém mlýnu se dokonce dalo sedět venku, i když nás lákali do restaurace. Jen škoda, že proti předpokladům přišlo méně lidí.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním několik fotek z Bučického mlýna. Fotky z Líbáně a pochodu zatím nejsou.

Zpět na stránku Realizované akce.