U KOCOURA - 6.6.2015

Termínem byla sobota od 18:30 hodin, ale je otázkou, zda to byla správná volba. Byl to opravdu horký letní podvečer, který si lidé vychutnávali pobytem venku u vody, při turistice .. Projevilo se to v plném rozsahu na účasti, kdy se začalo hrát dokonce bez našich příznivců, což si nepamatujeme.

Krytý pavilon, kde se hraje, má zcela jistě své přednosti, ale ochrana před sálajícím sluncem mezi ně nepatří. Je tam pouze jeden vchod, který je sice široký, ale chybí tam možnost otevření nějakého okna, aby se vytvořil alespoň náznak průvanu. Sice jsme stáhli závěs na západní straně, takže tam nepražilo přímé slunce, ale to pomohlo jen trochu. Uvnitř se vzduch ani nehnul a vedro bylo k padnutí.

Po nezbytné úpravě stolového zařízení začalo muzicírování. Muzikantské obsazení bylo trochu slabší, protože byly zpočátku jen 3 kytary, mandolina, foukací harmoničky a Aleš se svým cajúnem (bicí bednou), ale přišel Loboš Miřatský s basou a to byla výrazná posila, protože Luboš to s basou umí. Však jsme si to, jak to "pěkně šlape", pochvalovali. Když o něco později dorazil i hostující Roman Stehlík a "napojil" svoje housle elektrikou, měla muzika velice hezký zvuk. Jen u některých písniček ta banja chyběla.

Pomalu se začali trousit i naši příznivci, takže nakonec byl poměr mezi muzikanty a příznivci jak se říká "fifty fifty".

Snad s ohledem na panující horka Iva k výběru písniček přistoupila naprosto netradičně. Žádné pořadí podle připravených bloků, ale výběr podle nálady vedoucí, muzikantů i návštěvníků. I pauzy byly delší. Bylo třeba vyjít na čerstvý vzduch a doplnit kapaliny.

Postupem času došlo k očekávanému efektu - s postupujícím časem začala klesat teplota v pavilonu, ale zvyšovala se nálada přítomných.

Byl to fajn večer, kéž by jich bylo letos více.

S fotkami je to tentokráte slabší, protože chyběl Přemek Svatý, který je hlavním dodavatelem obrazové dokumentace, takže jenom pár obrázků.

Zpět na stránku Realizované akce.