ŽOFÍN - 20.6.2015

Léto je tady a s ním i menší termínové problémy. Začínají dovolené, prodlužuje se den, jezdí se na výlety, lidé se uchylují na chaty a chalupy .. Když se k tomu přidá parný den, tak to je vidět i v návštěvnosti našich vystoupení. Právě to se stalo minule.

Tentokráte bylo chladno a deštivo. Ideální čas posedět s kamarády pod střechou a aktivně se pobavit muzicírováním. Trochu jsme naše příznivce pomýlili, protože se na poslední chvíli měnila hospoda. Místo Kocoura to byl Žofín. Ukázalo se však, že to nevadilo. Postupem času se sálek téměř zcela zaplnil. Zbylo volných jen pár židlí.

I muzikanti se scházeli "jako švábi na pivo". Od začátku byly k disposici tři kytary, mandolina, banjo a hlavně basa. V průběhu večera dorazil ještě Roman Stehlík s houslemi a kmenový hráč na harmoničky Láďa Novák, který se předtím stavil v pivovaru, kde probíhaly slavnosti piva.

S housličkami to však nebylo jednoduché, protože Roman při ladění utrhl na houslích držák strun. Aleš sice promtně dojel pro nový, ale nedrželo ladění, takže nakonec hrál Roman na starších, ale bez ozvučení. Takže s těmi sóly to byl problém.

Ta basa, to je nástroj. Luboš to na ní umí, a tak muzika hezky šlapala od začátku. Občas se sice chybička vloudila, ale ne nadarmo se říká - kdo nic nedělá, tak nic nezkazí. A jsme ryzí amatéři, dodává vedoucí Zpívánek Iva. Těch chybiček však nesmí být moc. Myslíme si, že už to není náš případ.

Po dvou blocích písniček došlo i na písničky na přání a dokonce i na tanečky. Mezi přítomnými byla totiž řada lidí, kteří chodí tančit country, včetně vedoucí.

Teplota v sálku rostla úměrně s náladou, a tak dámy i páni odkládali postupně svetry a mikiny. K možnému striptýzu však nedošlo. Škoda, posteskli si někteří páni.

Vedle Aleše, který večer sledoval přes videokameru, tam byly tentokrát dva foťáky, takže se můžete podívat i obrázky , které vám pomohou získat alespoň částečnou představu o průběhu večera.

Zpět na stránku Realizované akce.