VEČÍREK PRO ZVANÉ -11.8.2015

Vedoucí Zpívánek odjela na dovolenou a další hraní bude až 19.8.2015, kdy by měla být zkouška a hraní pro veřejnost je až 23.8.2015. To je dost dlouhá pauza, a tak si Jirka S. vymyslel . že by nebylo marné si udělat takovou malou zkoušku v menším obsazení. Fanda N. se toho hned "chytil" a nabídl, že se to může uskutečnit u něho. Když se k myšlence přiklonili i Blanka P. a Přemek S., tak to bylo dohodnuto.

Původní záměr, udělat jen schůzku muzikantů, kde bychom si prošli některé nové písničky a zahráli si pro radost ty známější, však dostal velké trhliny. Fanda to pojal po svém a velkoryse. Nejdříve jen naznačil, že by se to mohlo spojit s grilováním. Je totiž mezi svými přáteli znám jako znalec v tomto oboru.

Tím to však neskončilo. Došlo i na další pozvání, takže se nás nakonec po 19.hodině sešlo u Fandy doma čtrnáct, a to nakonec někdo z pozvaných nepřišel. A to bylo dobře. Už by byl možná problém, kam ho posadit.

Fanda připravil vhodné prostředí - posezní pod stříškou nestačilo, takže přidal další židle a lavici, slavnostní osvětlení deseti soupravami vánoční světýlek. K disposici byly příbory, misky, sklenice a skleničky. No, nemělo to chybu. Samozřejmě byl už při našem příchodu k disposici rozpálený gril a na něm první chody. Sám Fanda nás vítal ve stylovém oblečení - jen v šortkách a zástěře z Malty (s velkým M). Jo, abych nezapoměl - na nohou měl ještě sandaly. Dál už jsem to raději nezkoumal.

Začalo to opečenou kukuřicí, klobáskami. Později se grilovali i další potraviny, které přinesli příchozí. Různá masíčka, makrely, ale došlo i na zeleninu. Maruška S. sklidila uznání za chutnou dýni Hokaido, byly i papričky .. Zkrátka "žranice". Když se k tomu přidalo pivko a vínko, tak si dovedete představit, že došlo i k utlumení mozkové činnosti.

Už to vypadalo, že na muziku snad ani nedojde, ale nakonec se muzikanti "rozhoupali" a donesli nástroje. Nástrojové obsazení nebylo špatné - 3 kytary, banjo, housličky a bubínek. Určitě dost, aby se mohla vyluzovat muzika, ale s výkonem to bylo podstatně horší. Paní učitelka Iva by nám dala tak tři mínus. Snad ale i pochvalu za snahu. Zkrátka nám chyběl někdo, kdo by to vzal pevně do rukou a zjednal si pořádek. Přesto se hrálo a zpívalo hloboko do noci. Skončilo s písničkou, která se obvykle nehraje - Jarošovský pivovar. Bylo to osobní přání Pepy, který do přednesu dal patřičné "grády". Že je Pepa showman, předvedl i při písničce Jarní kurýr, kdy při textu " .. mám boty toulavý ..." zul svoje boty a všem je předváděl s tím, že jsou to právě ty jeho. Naštěstí okolo nikdo nepadl do mdlob a dobře to dopadlo. Je to pravda, pokud si otevřete přiloženou fotogalerii, tak se o tom přesvědčíte.

Z randálu, pardon, z hudby, kterou jsem vyluzovali, byly obavy. Fanda totiž bydlí v domě v zástavbě. Přes ujišťování, že to nebude vadit, že sousedi jsou výborní a mají okna na jiné strany, tak jsme byli trochu nervózní. Doufáme, že to druhý den sousedé Fandovi nevyčtou.

Rozcházeli jsme se před půlnocí do stále teplé noci s poznáním, že to byla vydařená akce. Fanda si zaslouží velkou pochvalu. Určitě bychom dostali pochvalu i za to, že nedošlo ke ztrátám a všichni odcházeli v pohodě a "po svých", respektive mohli sednout na kolo a odjet.

Atmosféru večírku vám nejlépe přiblíží přiložená fotogalerie. Fotografové se činili. K tradičním Přemkovi a Jirkovi se připojila v době hraní i Maruška S., a tak fotek je "hafo". Při zpracování se musely řádně probrat.

Zpět na stránku Realizované akce.