PÍSTECKÝ COUNTRY SLET - 22.8.2015

Aby nedošlo k omylu - naše akce to nebyla, ale mezi vystupujícími kapelami máme řadu kamarádů i známých, které jsme si chtěli poslechnout a povzbudit. Důležitým impulzem byla i iniciativa pí Havlíčkové, která přislíbila pořadatelům vystoupení taneční skupiny Country party, kde tančí řada z nás.

Toho, že jsme se tam dostavili v hojném počtu, jsme nelitovali. Pístecký coutry slet byl již devátý v pořadí. Není to megalomanská akce, ale místo pro setkání spřátelených kapel z Píst a širokého okolí.

Pořadatelům mimořádně dobře vyšel vstříc Svatý Petr a vše se odehrávalo za pozorného dohledu sluníčka. Přitom nebylo ani příliš teplo. Zkrátka, ideální počasí.

Většina Nymburáků dojela na kolech. Z Nymburka to je totiž putování po pěkné cyklostezce a je to prakticky "za rohem". Takže jsme si mohli dát v klidu pivko či dokonce i něco ostřejšího.

Na krytém podiu se vystřídalo šest skupin. Z nich asi nejvíce zaujala místní PístGras, a to jak programem, tak kvalitou muzikantů. Zejména sóla mandoliny, banja a houslisty byly vynikající. Však také sklízeli zasloužený aplaus i na otevřené scéně.

Vystoupení taneční formace Country parta bylo doprovázeno živou muzikou. Jak pro formaci, tak i pro kapelu to byla premiéra, ale dopadlo to na jedničku. Však také byly odměněni potleskem.

Z pódia zněly především známé písničky, které si obecenstvo s chutí zazpívalo, ale objevilo se i několik méně známých a dokonce i nějaké premiéry.

Stále častěji se na "place" před pódiem objevovali tanečníci, a to jak z řad Coutry party, ale i z obecenstva.

Byl velice příjemný ztrávený čas. Slet skončil v pozdních večerních hodinách. Snad jsou už lidé v okolních domech na to zvyklí a moc neprotestují. Možná, že jim to nevadilo. Nemuseli za vystoupení nic platit a poslouchali doma v ušáku.

Jak znám naši šéfku Ivu, tak už jistě zvažuje účast Zpívánek na některém z dalších ročníků. Bude to ale "makačka", abychom tam neudělali ostudu.

Jestli jsem již psal o bohateé obrazové dokumentaci v minulých informacích, potom to nebylo nic proti fotkám z této akce. Sešlo se více než 200 obrázká, takže halvním problémem bylo vybrat ty reprezentativní. Snad se to povedlo. Pokud byste chtěli další fotky, potom se obraďte na Přemka Svatého. To je jejich tvůrce.

Zpět na stránku Realizované akce.