ZPÍVÁNKOVÉ DÝCHÁNKY - 1. a 8.10.2015

Není obvyklé, aby se na stránce akce objevily poznámky ze zkoušek, které se obvykle konají každý týden u vedoucí Zpívánek Ivy Misařové. Tentokráte se autor k tomu odhodlal. Příčina je jednoduchá - již po druhé v řadě měla zkouška mimořádně vydařený průběh.

I když základním úkolem těchto setkání je nacvičovat nové písně a precizovat i ty, které se již hrají, shodou času se v ten čas slavily narozeniny, jmeniny a nové příchody.

Na stolech se objevily vedle zpěvníků i dobroty - jednohubky, chlebíčky, dort ... Další nový basista se uvedl tím, že přinesl karton s lahvemi výborného vína.

V důsledku toho byly přestávky častější a delší. Vedle muziky bylo více času na vtipy, veselé příběhy ze života .. Zkrátka a dobře - byly to velice příjemné večery. Na tom druhém jsme se zasmáli již na začátku - Malý problém měl Fanda Novák, který zjistil, že si místo ladičky do brašny vzal na zkoušku vypinač na světlo. Že to je pravda dokládá vložená fotka, kde zmíněný vypinač je nad otevřeným zpěvníkem. Franta to však bral s humorem a dokonce zkoušku charakterizovat tak, že se jedná o Zpívánkové dýchánky. To pojmenování je použito pro nadpis.

Muzika však nepřišla zkrátka. Jen diskuse k některý úpravám aranžmá byla živější.

Mimochodem, basista Míra Firman se zabývá i prodejem vína. Jeho základnou jsou sklepy v Perné, což je známá vinařská obec na úpatí Pavloských vrchů.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo. Fotek by sice mohlo být i více, ale na dokreslení večera to bude stačit. Na omluvu našemu dvornímu fotografovi Přemkovi Svatému je nutno dodat, že byl více než jindy zaneprázdněn nejen zpěvem, ale konzumací a vyprávěním vtipů a veselých historek. On se nezdá, ale je to filuta.

Zpět na stránku Realizované akce.