ZPÍVÁNKY NA ŽOFÍNĚ - 17.10.2015

Ach, ty termíny hraní. Měníme je jako ponožky. Problém spočívá v tom, že vedoucí Zpívánek je velice agilní a má toho hodně. Také chodí na country tanečky, které jsou v sobotu odpoledne. Tím se již jednoznačně omezují další možnosti. Do toho příjde ještě něco dalšího a z toho vyplývá, že nemáme stabilní termín. Dost to naše příznivce mate. Jinak by věděli vždy kdy a kde hrajeme. Nemuseli by na internet či hledat informace z dalších zdrojů. No, to je jen povzdech. Přes to asi vlak nepojede.

Tentokráte se Zpívánky mimořádně podařily. Začalo to již tím, že již od počátku se sálek restaurace Na Žofíně rychle zaplňoval muzikanty, ale především našimi příznivci. Jestli jsem v minulých popisech konstatoval, te bylo téměř plno, tak tentokráte to platilo na sto procent. Najít volné místo bylo prakticky nemožné.

Přestože z kmenových hráčů chyběli Petr Kabeš s svým banjem, Blanka Plačková s housličkami, Láďa Novák s foukačkami a některý z basistů, bylo to jinak fajn. Petra nahradil hostující Přemek Svatý, na housle kouzlil Roman Vanesa Stehlík a místo basy tam byl se svým barelem Tom Kavka. Kytarová sekce byla tentokráte dost silná - 5 kytar ve složení Bob Šťastný, Fanda Novák, Mišák Hrbáček, Jirka Steklý, který kytaru alternoval s flétnou a opět přijel z Plzně vítaný Pavel Novak, který posílil nejen kytarovou sekci, ale i zpěvový petenciál mužské části. Dále samozřejmě nemohla scházet vedoucí Zpívánek Iva Misařová s mandolinou, Aleš Mísař s cajúnem a foukačkami. Snad jsem na nikoho nezapoměl.

Začalo s pěkně z ostra. Zazněly dvé série písniček po desíti skladbách s menší pauzou a poté následovalo tradiční losování písniček. Tentokráte to nebylo z klobouku, ale účel to splnilo. Nakonec padaly návrhy na písničky i z pléna. Takže se hrálo, zpívalo a tančilo až téměř do půlnoci.

Když jsem hovořil o tancování, tak to mělo svůj základ v tom, že v sálku objevila již na začátku dvojice country tanečníků. Původně měla v úmyslu se tady chtěla jen na chvilku stavit a poté odjet do Krušovické pivnice, kde hrál současně PístGrass. Nakonec zůstala na Žofíně do konce a byla iniciátorem toho, že se nejen hrálo a zpívalo, ale i tančilo.

Milým a vítaným hostem, který si s námi s chutí zazpíval, byl Pavel Král. Kapelník a basista skupiny Pístecká Duna. Slyšet slova uznání z jeho úst bylo potěšující.

Kulturní vložka se snad stane pravidelným bodem probramem večera Zpívánek. Tentokráte to byl Jožin .. , který vážil dalekou cestu, aby nám přednesl svých několik básniček. Jedna byla dokonce věnována muzice, další k zasmání, ale byla tam i básnička k zamyšlení. Sklidil zasloužené uznání.

Obrazova dokumentace tentokráte je velice bohatá, přestože k disposici byl jen foťák Přemka Svatého. Ujal se ho totiž country tanečník, který nejen fotil, ale i natáčel videa. Část z toho je ve vložené fotogalerii. U videí to je horší. Bohužel se ukázalo, že nejsou použitelná. Tak snad příště.

Nemělo to téměř chybu. Jen škoda, že se nedá hovořit o tom, že to je nekuřácké prostředí. I když se při vystoupení nekouří, kouř je "zažraný" do záclon a hlavně vniká do sálku otevřenými dveřmi z výčepu. No, najít něco ideálního je v Nymburce velký problém.

Fotky došly, takže se můžete podívat na obrázky, které alespoň částečně přibližují atmosféru večera.

Zpět na stránku Realizované akce.