SILVESTR 2015

Poslední den v roce bývá ve znamení veselého loučení s rokem starým a oslavou začátku roku nového. Rozhodli jsme se, že si letošní Silvestr uspořádáme ve vlastní režii. Večer měl mít jednoduchý program : hraní,zpívání a tanec při živé i reprodukované hudbě.

Události dostaly rychlý spád. Nejdříve dohoda s nájemcem restaurace U Vodárny o financích a občerstvení. Nájemce si také vyhradil 20 míst pro své hosty. Tím se podstatně snížila kapacita a tak muselo dojít k nemilému, ale nutnému rozhodnutí - nejdříve muzikanti a jejich partneři, potom naši nejvěrnější příznivci a teprve potom další zájemci.

Předem určená kapacita byla rychle naplněná. Vybraní účastníci dostali docela vkusnou vstupenku, která potom sloužila i jako konzumní lístek. Zbývalo dořešit ještě pár drobností a nastalo čekání.

Již desítky minut před oficiálním zahájením večera se salonek restaurace rychle začal plnit. Iva vše vzorně zařídila. Příchozí již čekalo připravené stolové uspořádání se jmenovkami, které určovaly zasedací pořádek. Fanda Novák má rád čísla, a tak spočítal, že v sálku bylo 63 přítomných. To asi restaurace dlouho nezažila.

I když byla připravena večeře a další občerstvení, naším paním a dívkám to nedalo, a tak se stoly rychle zaplnily jednohubkami, obloženými chlebíčky, dalo se najít i vánoční cukroví ..

Okolo půl sedmé se připravený program začal naplňovat a začalo se hrát. Bohužel chyběli někteří kádroví hráči - Petr Kabeš a jeho banjo, Láďa Novák a jeho harmoničky a Pavel Novák s kytarou. Houslovou sekci posílil Roman Stehlík a objevil se i další hráč s kytarou. Tradičně se začalo písničkou "Co nevidět se sejdem" a v rychlém sledu následovaly další.

Po přestávce došlo na tanečky při reprodukované muzice. Veškeré volné plochy restaurace byly rychle zaplněny nedočkavými páry. Především disko, ale i stará zahraniční i česká klasika. A nadále se střídala živá muzika s reprodukovanou. I na country tance pod dohledem Lídy Havlíčkové došlo.

Panovala obava, jak se začlení skupina hostů pozvaných nájemcem restaurace. Ukázalo se, že vůbec nebyli rušivým elementem. Bylo to především tím, že tam přišli také oslavit Silvestra. Zapojili se dokonce i do zpěvu a zejména do tanečních rejů.

Zajímavostí také bylo, že se večera zůčastnili 3 psi a většina přítomných si toho ani nevšimla. Sice nezpívali ani netančili, ale také si ani nezaštěkli. A to občas i byla příležitostost. Konečně, některé z nich uvidíte i ve fotogalerii.

Čas běžel jako splašený a přiblížila se půlnoc. V rukou přítomných se objevily skleničky se šampaňským a zaznělo hlasité odpočítávání. Trochu to nevyšlo, protože do konce odpočítávání již zněla hymna. Vůbec to nevadilo. Nastalo všeobecné přiťukávání skleniček spojené s přáními všeho nejlepšího do roku 2016.

Doufejme, že se přání naplní a rok 2016 bude pro nás všechny dobrým rokem, a to jak v osobním životě, tak i v našem muzicírování. Však už jsme dostali rozpis zkoušek i hraní až do konce března.

Přípitkem však silvestrovská oslava neskončila. Už se hrálo podstatně méně, ale na programu byl především tanec. Ani se nám nechtělo domů. Většina nakonec končila okolo druhé po půlnoci, ale vyskytla se skupina lidí, která to ještě o nějaký čas protáhla.

Venku nás přivítala klidná noc a lehce poletující snížek. Doufám, že všichni dorazili domů v pořádku.

O průběhu večera je dostatek fotodokumentace. Spíše bylo problémem vybrat ty fotky, které nejlépe vystihovaly atmosféru. Jestli se to podařilo se můžete sami přesvědčit. Fotky jsou zatím bez popisu, ale to by neměl být problém.

S tvorbou a následující prohlídkou fotogalarií nastal velký problém. Vytvářel jsem je na základě nabídky firmy JAlbum, ale ta změnila licenční politiku a chce nyní za to platit. Zkušebně jsem fotky dal na internetový portál Rajče. Ten odkaz je funkční, ale dostat se zpátky na náš web je trochu složitější. Nejlépe je vycházet ze zobrazení jednotlivých fotek, které není přes celou obrazovku. V tomto zobrazení je nahoře uprostřed nadpis fotogalerie a posuvné šipky vlevo a vpravo. Vpravo od nich je oboustraná šipka, kterou konkrétní fotku zvětšíte na celou obrazovku. Vedle ní je X. Je to odkaz, kterým se dostanete na úvodní stránku s přehledem všech fotek. Potom už je to jednoduché. Označíte tlačítko Zpět v levém horním rohu monitoru a jste zpět na povídáni o Silvestru 2015.

Velkou výhodou tohoto řešení je, že si můžete kteroukoliv fotku stáhnout do vlastního PC a následně případně i nechat ve fotolaboratoři normální fotku v papírové podobě.

Zpět na stránku Realizované akce.