U VODÁRNY - 17.1.2016

Ani jsme se nenadáli a rok uplynul a před námi je další. Řada z nás se i občas splete a při psaní data napíše rok 2015. To je však jen otázka času a zvykneme si i na nový letopočet. Nový rok je pro nás všechny určitou výzvou. Platí to i pro Zpívánky. Nedáváme si žádné vysoké cíle, ale rádi bychom přinášeli i nadále všem radost a potěšení z dobré muziky a možnost protáhnout i svoje tělesné schránky. Tancem, ale občas i nějakou akcí, která nás vyvede do přírody. Pešky či na kole ...

První letošní hraní bylo od Silvestru až po sedmnácti dnech a spolu i s nezvyklým termínem (neděle a od 17:00 hodin) se to "podepsalo" na menší návštěvě. V sálu bylo dokonce i několik volných stolů, což nebývalo při posledních vystoupeních zvykem.

V nástrojovém obsazení dlouho chyběla banja, protože Petr Kabeš je na horách, Míra Firman měl rodinnou oslavu a stejně tak i Přemek Svatý. Ten alespoň dorazil se zpožděním a přece jen trochu přitvrdil hudební zvuk. Složení posílil Roman Vanesa Stehlík se svými "stradivárkami" a premiéru měl další host - Radek Rychecký s kytarou. Rádi jsem mezi sebou přivítali Pavla Nováka, který přijel až z Plně. Najen kvůli jeho kytaře a zpěvu, ale Pavel je výborný člověk a kamarád.

Právě přítomnost Pavla ovlivnila počáteční skladbu písniček. Začalo se sice tradiční Co nevidět se sejdem, ale poté se hrálo podle jeho výběru, takže se zopakovaly i písničky jako Kumbaya, Nadějí, láskou a vírou, Náměšť ...

Hudebně byl vůbec celý večer trochu jiný. Žádné bloky písniček, ale od začátku se hrálo na přání našich příznivců a přátel. Došlo i na Montgomeryho, který se hraje již jen sporadicky. Zazněly i pomalé písničky, ale přece jenom nejlépe vyzní "vypalovačky" typu Ven se dívej, Rovnou nebo Buráky. Iva nikoho nešetřila, a tak to byl i večer řady sól, kde se střídaly housle (Blanka Plačková a Roman Stehlík), harmoničky v podání Ládi Nováka a Aleše Misaře , banjo Přemka Svatého , flétnička Jirky Steklého a samozřejmě své si odehrála i Iva s "mandoškou". Barevnosti muziky to zcela jistě prospělo a lidé si již také začínají na sóla zvykat. Pomáhá tomu i hlasité dirigování Ivy, která většinou sólisty vyzve, takže zpěváci vědí, že je to čas jen na muziku.

Ještě před závěrem zazněly nové písničky - Vyznání, Jen blázen žárlí a Malý velký muž. Sice to ještě nebylo dokonalé, ale jsou to hezké písničky a zcela jistě budou mít na našem programu pevné místo. Je na místě připomenout, že i tyto písničky jsou na našem webu ke stažení.

S tanečky to bylo tentokráte slabší. Scházeli zapálení tanečníci, kteří by děvčata na parket vyvedli. Iva sice několikrát k tanci vybízela, ale odezva byla slabá. Jeden, dva páry ..

Při hodnocení večera jsme se dohodli, že i ta menší návštěva byla k něčemu dobrá - byl výrazně menší šum a muzika lépe vyzněla.

Končilo se po 21.hodině písničkou Sbohem lásko a domů jsme se vraceli za příjemného bezvětrného a mírně mrazivého počasí

Další hraní je již v tradiční termín - sobota od 18:30 hodin a je to již 23.1.2016. Jak jinak - U Vodárny.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.