U VODÁRNY - 23.1.2016

Příroda si s námi dělá co chce. Prý poručíme větru dešti - to asi ještě dlouho nebude pravda. Ráno krutý mráz a během několika hodin teplota jde nahoru a padá sníh. Padal až do pozdního odpoledne. Bylo tedy otázkou, zda se do restaurace dostanou všichni bez problémů. Muzikanti i naši příznivci.

Byli jsme zvědaví, zda se bude opakovat menší návštěvnost z minulého hraní. Vedle špatného počasí se totiž konaly v Nymburce dva plesy a mezi námi je hodně tancechtivých. Zpočátku to také vypadalo dost bledě. Pomalu více muzikantů než hostů. Však také dlouho zůstávala celá řada stolů podél průčelí restaurace volná. V průběhu hraní se však situace začala zlepšovat, takže nás nakonec bylo přes třicet, což lze považovat za úspěch.

Z muzikantů tentokrát scházeli Petr Kabeš a Roman Stehlík, kteří právě končili své lyžařské pobyty v zahraničí. Omluvil se i Přemek Svatý, takže tam nebylo ani jedno banjo. Nebyl ani Pavel Novák, který to má z Plzně přece jenom trochu dál. Omluvil se i Míra Fríman. Muzika tedy byla trochu komornější, ale pěkně "šlapala", takže to ani nevadilo. Důležité bylo, že Míra Maleček s basou držel rytmus, i když měl k tomu rytmu občas nějaké připomínky

Začalo se několik minut po půl sedmé (snad již) naší znělkou - Co nevidět se sejdem, ale potom se hrálo podle Fandova výběru, kterým narušil zaběhlý pořádek přehrávání bloků písniček. (Tady je třeba se Fandovi omluvit. Ten nápad už měl pro minulé hraní, ale omylem jsem to připsal Pavlovi Novákovi.)

I když vše nebylo muzikantsky dokonale a občas se vloudila chybička, většinou se dařilo. Prokázalo se, že přišli především ti, kteří si chtějí aktivně zazpívat, takže bylo méně nežádoucího šumu, který nezbytně musí nastat při přeplněné restauraci. Také mohu zdůraznit, že se tentokrát mimořádně dařila sóla a byly slyšet nezvyklé nástrojové nástupy či mezihry. To, že zároveň hrají housle, harmonička a flétna, není často slyšet. Zejména Láďa Novák s harmoničkou "perlil". Konečně je to patrné i na vložené ilustrační fotce, kde si "notuje" s Ivou.

Došlo i na tanečky, které nakonec měly slušný úspěch. Je vidět, že většina z tančících chodí na country tance, takže byly vidět na parketu i hezké kreace. Nebyly to však jen country, ale i pár "ploužáků". Občas si šli zatancovat i muzikanti, ale zbývající to zvládli i bez nich bez problémů.

Na začátku hraní přišla Iva s poplašnou zprávou, že restaurace je otevřená jen do 21.hodin, ale nakonec se hrálo hluboce přes 22.hodinu. Rozloučili jsme se písničkou Sbohem lásko, která se pomalu, ale jistě stává závěrečnou.

Venku nás čekal čerstvě napadaný snížek a mrazík. Naštěstí už nebyl tak velký jako o minulé noci, takže největší problémy bylo neupadnout nebo nenabourat na kluzkém povrchu chodníků a vozovek.

Příští hraní je za 14 dní. Opět je to sobota. 6.2.2016 a od 18:30 hodin.

Pro ty, kteří tam nebyli, několik fotek , jak to tam vypadalo. Chyběl sice hlavní fotograf Přemek Svatý, ale pro ilustraci to musí stačit.

Zpět na stránku Realizované akce.