NA KATOVNĚ - 6.2.2016

Tak jsme opět na cestě hledání místa, kam hlavu složit. Domnívali jsme se, že restaurace U Vodárny je pro nás a naše příznvce ideální řešení. Docela velký prostor, slušná akustika, nekuřácké prostředí, v centru města ... I nájemce byl spokojen, že tam má zajištěnou návštěvnost.

Bohužel se však věci mění. Ta restaurace je totiž většinu týdne více než poloprázdná a nájemce hledá cesty jak ušetřit. Jedním z nich bylo nešťastné rozhodnutí, že bude mít otevřeno jen do 21.hodin. Snažili jsme se, aby v našem případě udělal výjimku. Nevyhověl, a tak nám nezbylo, než začít uvažovat co dál. Zahájit dříve nejde, protože řada "základních kamenů" Zpívánek má ten den ještě další akci, takže mají jen tak tak čas přejít na Zpívánky. A mít na setkání s přáteli je 2,5 hodiny je hodně málo.

Výběr prostor pro tolik lidí je v Nymburce silně omezený. Gratis jsou k disposici jen :

  • zadní místnost restaurace Na Růžku - to je daleko a není to tam příliš pohostinné,
  • Na Žofíně, kde jsme již několikrát byli. Útulné, ale silně kuřácké prostředí a
  • prosklenná přístavbya restaurace Na Katovně.

Rozhodli jsme se pro Katovnu s tím, že se k výběru prostor můžeme kdykoliv vrátit. Na Žofíně by nás rádi přijali.

Prostory přístavku se velice rychle zaplnily. Nezbyla židle, dokonce pár jich musel personál přinést z dalších prostor. Lidé museli dokonce sedět i u stolu s muzikanty, kteří se museli prostorově trochu uskrovnit.

Muzikantské obsazení bylo více než slušné - mandolína, 5 kytar, 2 banja, akustická basa, housličky, harmoničky a cajún. Docela síla. S hosty to tentokráte bylo horší, když nepočítám Radka Rychetského s kytarou. Toho snad ani jako hosta nelze uvést, protože má zřejmě do Zpívánek nakročeno.

Až na občasná zaváhání v nástupech to bylo fajn nejen muzikantsky, ale i zpěvácky. S výjimkou krajních křídel totiž zpěváci byli v bezprostředním kontaktu s muzikou a bylo to znát. Často se ozval i potlesk uznalého publika, a to i za vkládaná nástrojová sóla. Jmenovitě Iva Misařová na mandolinu, Blanka Plačková na housličky, Láda Novák s harmoničkou, Petr Kabeš s banjem a Jirka Steklý s flétničkou. Několikrát byla jmenovitě pochválena i basa, kterou ovládal Míra Maleček.

K nespokojenosti Ivy to bylo horší s tanečkami. I když se nakonec vytvořil sražením stolů docela slušný prostor, objevily se na tanečním parketu pouze dva páry. Ostatní potencionálí uchazeči je nenásledovali. Snad až příště.

Část přátel sice odešlo ještě před desátou, takže se prostor částečně vyprázdnil, ale větší část přítomných s malými přestávkami hrála a zpívala až do 23. hodin. Venku nás vítaly hvězdičky a příjemná chladná noc. Na cestu jim zahrálo improvizované duo Jirka Steklý s kytarou a Míra Maleček s basou. Prý to bylo docela k poslouchání. Možná, že by stálo za úvahu vyhradit malý časový blok na obecně známé a námi zatím nehrané písničky. Určitě by se našly.

O termínu dalšího hraní vás budeme včas informovat.

Ještě ke Katovně. Potvrdilo se to, co jsme vlastně již věděli předem - příjemné nekuřácké prostředí, ale špatná disposice přístavby, která je dlouhá a úzká. Tím pádem je akustika "na hraně" a horší kontakt se zpěváky, na které zbylo místo na koncích "nudle". K místu dalšího hraní se zřejmě ještě vrátíme.

Fotek k výběru na prezentaci bylo tentokráte hodně, takže bylo spíše problém, které vybrat. Pro ty, kteří tam nebyli, aby si udělali představu, jak to tam vypadalo a pro ty, kteří tam byli pro připomenutí. Poznámka pro ty, kteří by chtěli mít fotky v papírové podobě - obrázky, které si můžete prohlédnou na Rajčeti, jsou dostatečně datově objemné, takže si je můžete "stáhnout" a sami vytisknout nebo dát k vyvolání odborné firmě.

Zpět na stránku Realizované akce.