Na Katovně - 13.3.2016

Tentokrát jsme začínali již od 16:30 a hrálo a zpívalo se poměrně dlouho za denního světla. Příroda se skoro před očima probouzí a den se výrazně prodlužuje.

Byli jsme zvědaví, co s muzikanty a našimi příznivci udělá výrazná změna termínu i doby zahájení. Termín a hodina byly totiž určitým východiskem, protože v Nymburce končily jarní prázdniny a řada lidí byla na horách a jiný termín než neděle nebyl k disposici. K tomu všemu mají Na Katovně otevřeno v neděli jen do 20:00 hodin. Takže začínáme dřív a domlouváme s nájemci prodloužení zavírací doby o hodinu.

Nejen příznivci, ale i muzikanti se scházeli jako "švábi na pivo". Prosklenný pavilon se začal naplňovat docela pomalu, ale časem se přece jen místnost zaplnila. Neobsazeno zůstalo jen pár židlí.

Po nezbytných úpravách "zasedacího pořádku" se začalo až před 17.hodinou. Z muzikantů chyběli přespolní - z Lysé Petr Kabeš a Míra Firman, z Plzně pak Pavel Novák. Jinak sestava byla kompletní. Dokonce v kytarovém obsazení byly dvě posily - Vlastík Černý a Adámek, jak se ukázalo, žák paní učitelky Ivy. A sestavu opětně posílil už i Michal Hrbáček, kterému sundali sádru, a tak se vrátit na pozici prvního kytaristy. Výborné je, že jsme konečně získali stabilního basistu v osobě Míry Malečka. Absence byla znát snad jenom při hraní některých "vypalovaček", kde chyběl Petr Kabeš se svým banjem. V některých písničkách potom brumle a andělská harfa v podání Míry Firmana

To, že se začína písničkou "Co nevidět se sejdem" je snad už zbytečné psát. Po připravené sérii písniček se začalo hrát na přání. Při výběru se dostalo snad na všechny, nechyběly ani tradiční písničky pro našeho věrného příznivce Milana.

Nálada byla příjemná a uvolněná. Dokonce tak, že paní učitelka své žáčky musela napomínat, a to jak hosty, tak i muzikanty. Naštěstí se to obešlo bez zápisů do žákovských knížek. Jen tanečky tentokráte nebyly. Snad z toho důvodu, že scházeli tradiční tanečníci, kteří to jindy zahajují.

Přes příjemný večer se přece jenom ukázalo, že nedělní termín a brzký začátek není ideální. Pokud to jenom trochu bude možné, tak se vrátíme k osvědčeným sobotám. Takže - další hraní je opět v sobotu 19.3.2016 od 18:30 hodin Na Žofíně !!!

Myslím, že je na čase uzavřít anketu, ve které jsme se vás ptali, kde hrát v zimním období. Zpočátku to vypadalo jasně pro Katovnu, ale v poslední době výrazně přibyly hlasy pro restauraci Na Žofíně. Je rozhodnuto hrajeme Na Žofíně.

V připojené fotogalerii můžete vidět i podstatný rozdíl mezi fotkami, které byly pořízeny za denního světla a těmi, které byly vyfoceny za umělého osvětlení či dokonce s bleskem. Fotky si můžete otevřít na Rajčeti, odkud si je můžete i snadno stáhnout a uložit do vlastního PC či nechat udělat normální fotky.

Zpět na stránku Realizované akce.