ZPÍVÁNKY NA HLAVNÍM NÁDRAŽÍ V NYMBURCE - 10.4.2016

Byla to akce "blesk". Vše se domluvilo při čtvrteční zkoušce 7.4.2016 u Ivy. Přišel s tím Petr Kabeš, který se ukazuje jako člověk mnoha zájmů. Nejen muzika, IT technologie, ale i svět historie a filosofie. Má - mimo jiné - i kontakty na Jednotu překladatelů a tlumočníků. Je to velice činnorodá dobrovolná organizace, která združuje špičkové odborníky u nás. Pro své členy organizuje řadu akcí a tentokráte to byl výlet do historie v městech Nymburk, Poděbrady a Libici.

Do Nymburka jich přijelo osobáčkem z Prahy cca 40. Čekalo na ně překvapení, o kterém věděl jen jejich vedoucí pan doktor Petr Kaucký. Na krytém nástupiště je přivítala živá kapela - Zpívánky - písničkou Parta z ranče Y. Na nádraží to vzbudilo značný rozruch a vedle účastníků zájezdu se zájmem poslouchalo písničku i řada dalších, kteří právě na nádraží byli.

Moc času neměli, protože jejich program byl skutečně hodně bohatý. Docela jsem i zvědavý, zda ho beze zbytku naplnili. Přesto našli chvilku i pro setkání s muzikou. Všichni se přesunuli do místní restaurace, kde je oficiálně přivítal za Zpívánky Petr Kabeš, Iva jim pohotově rozdala zpěvníky a bez zbytečného otálení jsme to "rozjeli".

Bylo příjemné vidět, jak se vyvíjela situace - nejdříve to byl u většiny hostí výraz očekávání i nedůvěry z toho, co je očekává, postupně se však řada z nich přidala aktivně a je třeba konstatovat, že by byli i posilou do pěvecké sekce. Však je také Iva pozvala na další Zpívánky.

Iva velice rychle zjistila, že je mezi nimi i řada učitelek a brzy s nimi našla "společnou notu".

Hlavní slovo v sólech měl Petr Kabeš, i když zpočátku bojoval s laděním svého nástroje, který protestoval na rychlé změny teploty, ale na Petrův výkon to nemělo zásadní vliv. Příjemné překvapení pro nás bylo, že je mezi námi další basák - Radek Rychecký, který obětavě zastoupil další naše basáky a přijel i s kombem.

Fotogalerie tentokráte není a je to škoda, protože to byla vydařená akce.

PS - i když to při vstupu do restaurace na nádraží není přívětivé, nekuřácká restaurace byla příjemným překvapením. Je to pro cca 50 lidí. Akustika přijatelná a je na vynikajícím místě z hlediska lidí, kteří do Nymburka přijíždějí vlakem. Trochu složitější to je s otevírací dobou, kterou mají normálně v sobotu jen do 19.hodin. Je však předběžně domluveno, že bychom tam mohli uspořádat 30.4.2016 "Čarodějnice". Začátek by byl již od 17:00 a konec ve 22:00 hodin. Podrobnosti budou ještě vyhlášeny na webu.

Zpět na stránku Realizované akce.