VÝJEZD ZPÍVÁNEK NA VLKAVU - 18.6.2016

Zpívánky zajely se svým vystoupením na Vlkavu na základě pozvání kulturní komise při Obecním úřadu, která konala ten den velkou akci pro děti, a tak se rozhodla udělat něco i pro jejich rodiče a ostatní obyvatele obce. Výběr padl na náš amsámbl.

Akce se konala v Kulturním domě a byli jsme příjemně překvapeni, jak velký a přitom příjemný je tam sál. Využivají ho nejen místní, ale i okolní obce především na plesy a zábavy. Otevřeně řečeno - pro nás byl až příliš veliký a měli jsme zpočátku velké obavy, jak to dopadne.

Jeli jsme do neznáma a po zkušenostech z jiného výjezdu (do Veleně), jsme pozvali i naše příznivce. A dobře jsme udělali. Obsadili podstatnou část sálu a spolu s místními vytvořili přijatelné prostředí k našemu vystoupení. Je jim třeba poděkovat a říci jim, že nás to potěšilo. Je příjemné vědět, že o nás lidé stojí a rádi si s námi příjdou zazpívat. Přesto zůstala řada stolů prázdných.

Muzikantsky jsme na tom byli dobře. Po delší době se sešla velice silná kytarová sekce, když se vrátil Jirka Steklý a přijela Frenky. Zvuk mandoliny byl zdůrazněn s výpomocí combíčka, které Iva Misařová využívala i k doprovodnému slovu. Zvuk skupiny tvrdila basa v rukou Míry Malečka a tradičně výrazně znějící banjo, kterým vládl Petr Kabeš. Nesmíme zapomenout i na Aleše Misaře, který vystupoval jako muzikant s cajúnem, s harmoničkami, ale i jako zvukař. Když je zmínka o harmoničkách, je na místě uvést, že i tady se kladně projevilo zesílení zvuku přes mikrofon. Výraznou posilou byla se svými housličkami a zpěvem Hanka Nehybová, která tak doplnila Blanku Plačkovou. Blanka je také první rekonvalescet, který se vrátil na scénu. Nyní přibyl Jirka Steklý a doufejme, že to v releativně krátké době bude i Přemek Svatý.

Skvěle se osvědčuje nápad zpracovat Zpěvníček písniček, které se na takových výjezdech hrají. Zpěvníčků je dostatek, takže každý, kdo si chce zapívat a nezná slova se má kam podívat. Co si budeme povídat, naše paměť je taková jaká je, a opora ve zpěvníku je vždy vítaná. Dokonce je možné říci, že zpěvníky vyprovokují k aktivní účasti i ty, u kterých by se to jinak nečekalo.

Právě tento Zpěvník nás vedl večerem. Jedná se vesměs o známé písničky. Především country, ale i nějaký popík. Díky tomu mělo muzicírování spád bez zbytečných prodlev. Byl to příjemný pocit, že se i místní zapojují a zpívají.

V našich řadách je dostatek tanečníků country tanců, kteří trénují pod pevnou rukou Lídy Havlíčkové. Nebylo tedy od věci, že jsme i Lídu na Vlkavu pozvali. Jednak, že místním pár tanečků předvedeme, ale také zkusí dostat je do kola. Je třeba vyzvednout Lídu, vystupuje naprosto suvéréně a bezprostředně, takže to pro ní nebyl žádný problém. Nejenže několik sestav country tanců se svými tanečníky předvedla, ale následně docílila i toho, že se parket zaplnil i místními a prostory duněly rytmickými poskoky a smíchem přítomných. Možná, že i zasela semínka, které by mohla vyklíčit . Vlkaváci si dokonce už koupili kovbojské klobouky a to by mohl být začátek k tomu, aby se country tancem mohli zabývat.

V rámci večera připravili místní tombolu s věcnými cenami. O jedné z přestávek došlo k prodeji lístků, které "šly na dračku". O dvou menších přestávkách pak došlo na losování a rozdávání výher. Většinu z nich hned výherci rozbalovali, což někdy vedlo k úsměvným situacím. Vedle skutečně hodnotných cen tam byla i řada "ptákovin". Všechna čest organizátorům - muselo jim dát velkou práci s vymyšlením cen a jejich přípravou.

Po předání se ještě chvilku hrálo, ale to už někteří začali odcházet. Končilo se někdy kolem půl jedné ráno, vlastně už v neděli. Dobře, že je možnost to dospat a nemusí se vstávat do práce.

Jen malá poznámka k novince, kterou jsme začali používat - k mikrofonu. Zatím to není tak úplně náš "šálek čaje". Je to jako se vším - teprve, když něco ovládáš dokonale, tak to vypadá jako "brnkačka". Pořád se máme co učit a to je dobře.

Pár fotek, které dokreslují průběh akce Vlkava.

Zpět na stránku Realizované akce.