U Kocoura - 10.7.2016

I když se začínalo v 18:00 hodin, na venkovní teplotu to nemělo vliv. Téměř tropické vedro a slunce, které se opíralo do dřevěného pavilonu na břehu Labe, vytvořily uvnitř klima jako v centrální Africe. Je doba dovolených, ale ani teplo ani dovolené neměly na naše hosty podstatný vliv. Opět se pavilon více než slušně zaplnil.

Hodně lidí posedávalo venku, kde pánové popíjeli své pivko a maminy hlídaly děti, které řádily na připravených atrakcích. Pivo teklo proudem a výčepní Láďa pomalu nestačil s obsluhou. A to přitom vůbec nevyjde ven, ale jen stále stojí za výčepní stolicí a točí a točí. Není mu co závidět.

Ještě před šestou už byla na místě Iva s Mišákem, také Pavel Novák, který přijíždí na hraní až z Plzně a rocker Fanda Novák. Ti první především proto, že je třeba připravit techniku - combo, mikrofony ..

Ostatní muzikanti dorazili vzápětí. Takže mandolina v rukách Ivy Misařové. Opět bylo kytar "jako máku" - Radek Rychetský, Mišák Hrbáček, již zmiňovaní Pavel Novák a Fanda Novák a k tomu ještě Jirka Steklý, který si sebou vozí flétničku. Samozřejmě, že není možno zapomenout na Blanku Plačkovou s housličkami, Míru Malečka s jeho "drobečkem" (basou) a Aleše Mísaře s cajúnem a harmoničkami. V průběhu hraní přišel Roman Vanesa Stehlík, který výrazně posílil houslovou sekci. Bohužel scházela banja. Přemek Svatý je stále v rekonvalesci po operaci kyčle a Petr Kabeš byl nezvěstný. Stejně i hráč na harmoničky Láďa Novák. Mohl ho zastoupit avizovaný Tony Krejčí z Prahy, ale ten se na poslední chvíli omluvil.

Na úvod Iva seznámila přítomné s tím, že jim zazpívají dvě nové zpěvačky - Kristýna Revajová a malá Terezka Rychetská, dcera našeho kytaristy. Děvčata sice budou zpívat do mikrofonu, ale předpokládá se, že je ostatní podpoří.

Čím se začínalo? Samozřejmě písničkou "Co nevidět se sejdem". Začínáme s ní pokaždé, takže to nebylo žádné překvapení. Hned následovala série písniček z třetí desítky, takže v rychlém sledu písničky "Až zatroubějí andělé" až po "Osamělé město". U "Hudsonských šífů" se našli náhradníci za Petra Kabeše, který s Jirkou Steklým obvykle podtrhují text v refrénu zdůrazněním slovíčka "hoď". Našli se však další, takže to vyznělo tak, jak má být. Jirka Steklý uplatnil svoji flétničku v sólech u písniček "Zítra ráno v pět" a "Dobrodružství s bohem".

Všechny trápilo velké vedro. K večeru sluníčko začalo zacházet za obzor, ale poměrně dlouho ještě "pralo" do pavilonu. Jirka Steklý musel dokonce utéci z jeho dosahu k východu z pavilonu, kam dočasně sluníčko nedosáhlo a kam přece jenom šlo zvenčí trochu čerstvého vzduchu. Nakonec se ukázalo, že to nebylo tak špatné řešení i pro muziku, protože si tím vytvořil volný prostor k pohybu po pavilonu při své hře na flétničku. Všichni si oddechly, když sluníčko zapadlo a začalo se ochlazovat.

Šero vytvořilo venku kouzelný pohled na Labe, mosty i město. Konečně, můžete se o tom přesvědčit na několika fotkách ve fotogalerii na "Rajčeti" i fotce vložené do textu. Fotogalerii otevřete pomocí odkazu, který je úplně na závěr tohoto povídání.

Přišla, vlastně přijela na kole, Lída Havlíčková s manželem, a tak došlo i na tanečky. Skutečně jen pár kousků. V tom vedru to asi nebylo "to pravé, ořechové".

V řadě písniček nám chyběla banja a jejich "držitelé". Jak Petr Kabeš, tak i Přemek Svatý, jsou to výborní kamarádi. V sólech chyběl především Petr, ale ve vytváření dobré pohody zase Přemek. Přemek na první pohled dělá čest svému jménu, ale ve skutečnosti se už těšíme na jeho věcné poznámky a vtipy, někdy i trošku lechtivé.

O pauze se upřesnila organizace pátečního hraní (15.7.2016 od 19:00 hodin) v léčebně v Sadské s následující návštěvou Žofína, kde hraje hudební skupina KTP.

Zpívánky potěšilo kladné hodnocení takového muzikanta jako je Roman Stehlík. Pochválil jak muzikální, tak i programový posun kupředu.

Nechceme, aby to znělo jako sebechvála, ale je příjemné hrát pro své přátele. A nejde jen o samotné muzicírování, ale je tam patrná taková pohodová atmosféra, která se projevuje nejen v hudbě, ale i v přátelských rozhovorech v pauze mezi písničkami a zejména o "velkých" přestávkách. Jsme rádi, že se tak naplňuje jeden z cílů, které jsme si dali za cíl - dávat lidem dobrou náladu a zapojit je do dění.

Jak se začalo stmívat, tak se vyprázdnily venkovní prostory a začali odcházet i naši přátelé. Končilo se okolo 23.hodiny. Odcházeli jsme, odjížděli na kolech či auty, za příjemné letní noci.

Těšíme se na příští setkání, které bude opět U Kocoura 24.7.2016. Opět od 18:00 hodin.

Tentokráte fotili jen manželé Steklí. Hlavně Maruška, která se pomalu, ale jistě stává naším hlavním dodavatelem fotek. A nefotí špatně. Můžete se o tom přesvědčit.

Zpět na stránku Realizované akce.