NA TARASE - 26.11.2016

Prostory restaurace Na Tarase se při minulém hraní osvědčily. Sice jsou tu menší problémy s prostorem i s tím, že je restaurace trochu "načichlá" dýmem od kuřáků, ale na druhé straně musíme být rádi, že jsme něco v Nymburce našli. Tam ten dým člověk ani moc nevnímá a doma se musí všechny věci "pověsit do průvanu" nebo hned dát do pračky.

Prostorové umístění "hudebního centra" se posunulo více do rohu místnosti, takže Ivu Misařovou, vedoucí skupiny, bylo lépe slyšet i na jejím levém křídle, kde si minule muzikanti posteskli, že měli občas problémy s nástupy. Přestěhoval se i Malda Maleček se svou basou, který tentokrát přijel včas a bylo ho možné umístit vhodně do prostoru.

Aby se začalo pokud možno včas, musí se přivézt a nainstalovat zvuková technika podstatně dříve. Už to není tak jako v dobách, kdy veškerá příprava spočívala v rozbalení "futrálů" a otevření zpěvníků. Je znát, že už s technikou jsou větší zkušenosti, ale stejně to zpočátku ještě trochu zlobilo.

Prostory restaurace se plnily pozvolna. Když se začalo hrát, tak bylo i docela dost volných míst. To se však během krátkého času radikálně změnilo. Před osmou již nebyla volná židle a další příchozí se museli vtěsnat na několik volných míst na lavicích pod okny a zbytek přešel do vedlejší nekuřácké jídelny. I když jsou dokořán otevřeny spojovací dveře, tak tam schází bezprostřední kontakt s muzikanty a zpívajícími návštěvníky. Prostě - chtělo by to větší místnost, ale kde ji najít.

Nástrojové obsazení bylo velice slušné. Vedoucí Iva Misařová s mandolinou, jako obyčejně dostatek kytar - Mišák Hrbáček, Pavel Novák, Fanda Novák a Jirka Steklý, který občas fouknul i do flétničky. Dvoje housličky (Blanka Plačková a hostující Roman Stehlík), basa Malda Maleček, foukací harmoničky Láďa Novák, který obsluhoval zároveň i různá chřestítka, nebo kovové lžičky (bylo by zajímavé, kdyby těch rukou měl víc). Na harmoničky si zahrál i Aleš Misař a nemůžeme zapomenout na Karla Šklíbu, který hrál na svůj klarinet nádherná sóla i druhé hlasy k písničkám.

Vzhledem k rychlejší přípravě techniky se začalo téměř včas. Jako obvykle písničkou Co nevidět se sejdem. Je už možné říci, že ta písnička stala jakousi znělkou Zpívánek. Stejně jako písnička Sbohem lásko, kterou končíme.

Písničky se hrály zpočátku v připravených blocích, ale později už převládaly písničky na přání. Tím se objevily i písničky, které se hrají méně často.

I díky tomu, že byli přítomni vynikající hostující muzikanti, některá sóla a mezihry měly výborný zvuk. Někdo trefně poznamenal, že to už připomíná koncertní vystoupení. Zkrátka, kdo umí, tak umí.

Tentokráte se sešlo dost tanečníků, a tak začali "okupovat" jak prostory nekuřácké restaurace, ale u "ploužáků" i malý průchod mezi stoly v hlavním sále. Konečně, několik snímků je i ve fotogalerii.

I když scházela Maruška Málková, Kamelie držely vysoko prapor ženského zpěvu. Ale i mužská část se snažila, aby nebyla příliš pozadu. Markantní to bylo v písničce Proměny, kde se střídají ženské a mužské hlasy. I když to ženy jasně vyhrály, tak i ta mužská část docela ušla.

V průběhu večera vybírala o přestávkách Iva peníze na vstupenky na Silvestra. Limitovaný počet se rychle plní. Kdo by měl zájem strávit večer a oslavit příchod roku 2017 ve společnosti Zpívánek, ať se urychleně spojí s Ivou Misařovou, mobil 773 514 349. Silvestr je v prostorách restaurace Na Záložně na náměstí. Vstupenka stojí 300 Kč na osobu. Vedle vstupu je tam večeře, jednohubky a malý přípitek.

Po desáté se sálek začal pozvolna vyprazdňovat. Konec byl před jedenáctou, kdy jsme se rozcházeli do chladného podmračeného večera. No, časově už spíš noci. Bylo překvapující, co ještě venku bylo lidí. Možná to trochu i souviselo s tím, že to bylo těsně před začátkem adventního času a lidé se byli podívat na rozsvícený vánoční strom na náměstí.

Strom byl slavnostě rozvícen v pátek 25.11.2016 za velké účasti obyvatel města i jeho okolí. Však také byl velký problém zaparkovat auta blízko náměstí.

Je to až udivující, jak ten čas letí! Snad i vy máte na stole adventní věnec a začínáte shánět dárky pro rodinu a přátele. Právě čas do Vánoc je doba, kdy by si člověk měl vzpomenout nejen na žijící členy rodiny, ale i na své známé i zemřelé. Ten konec sice není optimistický, ale takový je život.

Další hraní je již příští týden!!! Opět sobota v restauraci Na Tarase. Datum 3.12.2016 od 18:00 hodin.

Bohužel nebyl další člověk s fotoaparátem, takže všechny obrázky jsou z jednoho přístroje. Jiný pohled na jednotlivé situace by jen prospěl. Snad vám stávající budou stačit k tomu, abyste si osvěžili vzpomínky nebo se podívali jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.