OPĚT TO BYLA RESTARURACE NA TARASE - 3.12.2016

Obvyklý čtrnáctidenní cyklus mezi hraním se na přelomu listopadu a prosince zkrátil na pouhý týden. Musel se sladit termín Vánoc s termíny našeho hraní, aby nevznikla dlouhá pauza.

A jak to bylo s návštěvností tentokrát? Bylo o něco méně lidí než posledně, přesto byl sál více než slušně zaplněn. Skalní se jako vždy dostavili a občas se objevili - nebo jen nakukovali - i navštěvníci noví, takže se zčásti zaplnila i nekuřácká část restaurace.

Prostorové uspořádání muzikantů a hlavně techniky se na minulém hraní osvědčil. Obě muzikantská křídla dobře slyšela leadra, takže nyní by to mohlo být z téhle stránky jen lepší a lepší. Však také uspořádání techniky "dá zabrat" a musí se instalovat s výrazným předstihem před začátkem Zpívánek. Ještě několik hrání a z vedoucí Zpívánek Ivy Misařové a Mišáka Hrbáčka budou zkušení zvukaři. Aleš Misař bude jen vrchní revizor a technik.

Došlo ke kumulaci různých akcí, takže i v muzikantské sekci chyběli kádroví hráči - hlavně scházel Malda Maleček se svou basou. Sice existoval příslib, že se dostaví Vašek Šíma, ale nakonec nedorazil. Hrálo se tedy bez basy. Tu suploval Aleš Misař s cajúnem a bongami, ale basa je basa. Přece jen chyběla, dokonce i musela Iva u jedné písničky přerušit nástup a začínalo se znovu. S kytarou chyběl i Pavel Novák a s harmoničkami jeho jmenovec - Láďa Novák. Chyběla i Blanka Plačková s housličkami. Tu zastoupil hostující Roman Stehlík. Ještě, že těsně před začátkem hraní dorazil Petr Kabeš, který přijel prakticky s Německa, kde byl na vánočních trzích. Hrát bez basy a banja už by bylo dost složité. Dlouhodobě chyběl Přemek Svatý, který je v rekonvalescenci po operaci kyčle a mezi nás zatím moc nepospíchá. Pevně však věříme, že se to změní. Docela nám schází. Nejen pro své banjo, ale krásný suchý a jadrný humor.

Ještě malá zmínka o vzhledu Petra Kabeše. Měl vždy knírek, ale nyní bradku, která přechází i do vlasů. Hezky zarůstá a za chvilku by mohl hrát v nějakém filmu třeba loupežníka. Ale moc mu to sluší (líbí se hlavně ženské části Zpívánek).

Začalo se sice tradiční "Co nevidět se sejdem" a předem stanoveným pořadím písniček, ale často bylo pořadí narušeno. Často se vyhovalo přáním z publika a také tanečníkům, kteří "řádili" v nekuřácké restauraci. Docela pěkně se na dívá. Je znát, že již delší dobu chodí na country tance. Tentokrát musel být na výsost spokojený i Milánek Horský, kterému jsme zahráli snad všechny písničky, které si obvykle přeje. Nedošlo jen na Montgomeryho a Sedm dostavníků. Však tam tentokrát vydržel až do konce.

Hraní se konalo těsně před Mikulášem. Připomněla to malá čertice, která po sálech běhala se svítícími rohy. Ovšem vrcholem oslavy tohoto svátku byla parádní čertice v předvedení naší zpěvačky Marušky Málkové. Tváře od popela, paruka s rohy, černé oblečení a ocas dokonce zlatý. I děti se jí zpočátku bály, ale potom za zlatý (nebo stříbrný) peníz ochotně zarecitovaly (dokonce někdy zarecitovali i dospělí). Však se na ni můžete podívat ve vložených fotkách jak přímo v textu, tak i ve fotogalerii.

Autor stránek vlastně ani neví, kdy se končilo. Odcházel po jedenáctné hodině, a to ještě hrálo. Podle dostupných informací se končilo před půl dvanáctou.

Další Zpívánky, které budou 17.12.2016 na stejném místě a ve stejný čas. Mají Vánoční charakter. Připravte se, budou se zpívat i koledy. Máme pro vás připraveno i několik výtisků zpěvníčků, ale většinu z nich znáte. Minimálně jejich melodii a alespoň část textu.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo. Zobrazené fotky jsou zatím jen z jednoho zdroje. Fotografů však bylo tentokráte více. Snad bude možné fotogalerii později aktualizovat.

Zpět na stránku Realizované akce.