PŘEDVÁNOČNÍ ZPÍVÁNKY NA TARASE - 17.12.2016

Ten rok uběhl tak hrozně rychle. Dokonce někdy mám dojem, že běží čím dál rychleji. Je to paradox - čas měří všem a vždy stejně, ale někdy se skutečně zdá, že uběhl hrozně rychle a někdy, že se vleče jako hlemýžď. Za několik dní jsou Vánoce a tyto Zpívánky byly věnovány i jim.

Na Tarase jsme se již zabydleli. Už víme, kam umístit techniku, kde budou jednotlivé nástroje, jak uspořádat stoly v sále .. Otázkou však stále zůstává, kdo se nakonec večera zúčastní. Ovlivňuje to řada skutečností - nemoc, povinnosti v zaměstnání či v rodině .. Jedná se jak o muzikanty a zpěváky Zpívánek, tak i o naše příznivce. A jak to dopadlo?

Ze základu muzikantů nechyběl nikdo. Dokonce byl zpočátku problém, jak je usadit, protože stojany a zvuková technika zaujímá značný prostor, a když se k tomu přidal ještě Radek Rychetský se svou elektrickou kytarou, tak to bylo znát. Nakonec se muzikanti ve složení : Iva Misařová (mandolina), Blanka Plačková a Roman Stehlík (housle), Mišák Hrbáček, Fanda Novák, jeho jmenovec Pavel a Jirka Steklý (kytary), Láďa Novák a Aleš Misař (foukací harmoničky) a Malda Maleček s basou. To už je síla, a to je ještě třeba dodat, že na koledy tu ještě byly klávesy.

Prostory restaurace se začaly zaplňovat ještě před 18.hodinou, takže bylo poměrně záhy plno a další příchozí už měli místo už jen v nekuřáckém salonku. Ale i ten se brzy zaplnil. Nepočítal jsem to, ale zřejmě letošní rekord při hraní pod pevnou střechou. Opět se ukázalo, že bychom potřebovali o něco větší sál. Ale, kde ho v Nymburce získat. Takový sice existuje v Postřižinách, ale chtějí za něj dost slušnou částku.

Jak jsme již avizovali na předcházejícím hraní i na webu, část večera byla vyhrazena koledám. Máme dokonce jejich zpěvníček, který se rozdal v sále, ale vybrali jsme z něho jen ty obecně známé a dobře zpívatelné. Vedle tradičních jako jsou napříkad "Veselé vánoční hody", "Veselé vánoce" či "Nesem vám noviny" .., zazněly i umělé s vánoční tématikou. Nemusíte moc hádat - "Rolničky" z dalekých krajů a od nás "Purpura". Zpívánky se na koledy připravily a na hlavách jejich členů se objevily červenobílé čepičky. Konečně, můžete je vidět i na fotkách. Bylo příjemné vidět a slyšet jak si všichni s chutí zazpívali. Podařilo se vytvořit vánoční náladu a bylo znát, jak jsou lidé rádi pospolu.

Po přestávce Iva využila, že má k disposici dvě výborné zpěvačky - Kristýnku .. a Terezku Rychetskou. Zejména Terezka dostala velký prostor. Však také s tátou tvoří dvojici, která je dobře sehraná. Terezka začala písničkou "Hallelujah" a pokračovala "Co bylo dál", "Hvězda na vrbě" ... Její táta, Radek Rychetský, je nejen výborný hráč na kytaru a baskytaru, ale také výborný zpěvák. Všechny o tom přesvědčil při písničce "Lodníkův lament".

Bylo již po desáté a Terezka je přece jenom ještě malá slečna, a tak museli odjet ještě před koncem. S nimi odešli i někteří další, takže se v sále trochu vyprázdnilo.

Po jejich odchodu už žádné bloky písní, ale písničky na přání. A tak se jelo téměř bez přestávek. A to nejlepší nakonec - začaly se hrát "vypalovačky" : "Jesse James", "Hardy"... Korunu tomu dal Fanda Novák, který nakonec vyhověl přání publika a zapěl ten svůj oblíbený "Svařák". Pěkně lidi rozparádil. Na malém plácku před "bednami" tancovalo hned několik lidí. V čele s Ivou.

Již táhlo na půl dvanáctou, když se řeklo konec a jde se domů. Většina z nás se do postele dostala někdy kolem půlnoci, ale Iva a Mišák to měli složitější. Čekala je ještě demontáž techniky. Snad to do půlnoci stihli. No, možná, že měli ještě další program.

Co se týče fotek, bylo menší zklamání, protože se očekávalo, že příjde další fotograf, ale nestalo se. Řada lidí sice fotografovala, ale na mobily a dostupnost na jejich obrázky je více než špatná. Proto uvidíte opět fotky jen z jednoho zdroje. Jenom se na nich podíleli tři autoři. Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.