SILVESTR 2016 NA ZÁLOŽNĚ

Rok 2016 uplynul jako voda. Zdá se, že oslavy minulého Silvestra, které jsme pořádali ještě v restauraci Zpívánky na Silvestra U Vodárny, byly včera. Nebo snad předevčírem? Existovala vážná obava, že Silvestr 2016 slavit společně nebudeme. U Vodárny skončili koncem října. Na Tarase - kde jsme poslední dobou hráli - se rozhodli, že na Silvestra budou mít zavřeno a lákali nás za Poděbrady na soutok. Je to tam sice pěkné, ale "z ruky". Snad někdy v létě, kdy bude pěkně a budou dlouhé dny.

Iva Misařová však prokázala velkou vůli, abychom se přece jen sešli. Obešla snad všechny restaurace a hospody, které disponují nějakým sálem či sálkem, ale buď měli již zadáno, nebo vůbec neuvažovali, že by měli mít na Silvestra otevřeno. Nakonec uspěla tam, kde bychom to nečekali - v restauraci Na Záložně v Nymburce na náměstí. A nebyla žádný "troškař". Zadala celý prostor restaurace s kapacitou 60 lidí. Existovala menší obava, že tu kapacitu nenaplníme, ale díky našim příznivcům se to podařilo.

pohled do zaplněného sálu restaurace Na Záložně v Nymburce

Začátek byl naplánován na 18.hodinu, ale už od čtyř parta nadšenců pracovala na úpravě sálu. Iva, Růženka, Šárka, Michal a Fanda. Celý sál krásně vyzdobili, rozmístili jmenovky, aby nedocházelo ke zmatkům a hlavně nainstalovali zvukovou techniku. Dalo jim to hodně práce a patří jim za to veliké díky. I místo pro taneční parket se jim podařilo "vykouzlit".

Okolo 18.hodin se prostory restaurace začaly rychle plnit. Většinou to byli známí, ale objevily se i nové tváře. Dokonce juniorského věku. Restaurace byla plná.

I když součástí vstupného byla večeře a další menší občerstvení v podobě obložených mís, ve víru tance stoly se hned na začátku zaplnily chlebíčky, jednohubkami, vánočním cukrovím .. Pomalu nebylo kam odložit další věci. Zejména u muzikantů, kteří neměli stojany na noty a chtěli si dát zpěvníky na stůl to byl menší problém.

Muzikantské obsazení bylo již dopředu známé. Bohužel nemohl přijít Petr Kabeš s banjem a téměř do poslední chvíle jsme nevěděli, jak to bude s basou. Malda Maleček nemohl, a tak Iva obvolávala známé, zda by nemohl někdo zaskočit. Její snaha měla úspěch. Domluvila se s Vlaďkou Zápotockou, která již s námi před časem hrála. Byla to úleva. Hrát bez basy sice jde, ale v tak velkém sále a v tak velkém obsazení by to bylo zcela jistě horší s dodržování potřebného rytmu.

Střídaly se bloky písniček s bloky reprodukované hudby k tanci. Občas do toho i písnička mimo pořadí, podle nálady a situace.

naše zpěvačky

Trochu panovaly obavy, jak to bude vypadat z ozvučením restaurace, ale dopadlo to dobře. Je třeba poděkovat našim příznivcům, že nás svým zpěvem podpořili v našem snažení. Je příjemné konstatovat, že naše snaha přináší výsledky a že se naše hraní líbí.

O půl deváté začali číšníci nosit večeře - stejk s hranolkami a zelným salátem. Porce "k nepřeplavání". I ten největší jedlík si nemohl stěžovat. Však také někteří ani večeři nedojedli. A to ještě nevěděli, že na přeplněné stoly číšníci ještě donesou velké obložené tácy s občerstvením. Asi se to ani všechno nemohlo sníst.

Nápad s prokládáním tanečků s živou muzikou se osvědčil. I když se zdál na první pohled taneční parket dost veliký, záhy bylo vidět, že občas nestačí. Taneční páry potom dokonce využívaly prostory před barem či uličku před muzikanty. Bylo potěšením se na některé z nich dívat. Bylo vidět, že nejenže tančit umí, ale mají z něho radost. Konečně, je to vidět i v přiložené fotogalerii.

půlnoční přípitek na rok 2017

Přivítání roku Iva zorganizovala tak, že se před půlnocí tančilo. Až několik minut před půlnocí pustila rádio, a tak jsme se dozvěděli přesně, kdy rok 2017 začal. To už si všichni vyzvedli na baru sklenku s aperitivem a začalo vzájemné připíjení - na nový rok a hlavně na zdraví. Při tom počtu lidí to chvilku trvalo. Potom Jirka Steklý, jako nejstarší z účastníků, popřál všem jménem Zpívánek do nového roku především pevné zdraví, pohodu a trochu toho štěstíčka.

Půlnocí se však neskončilo. Odešlo sice několik lidí, ale větší část pokračovala s oslavami příchodu nového roku.Chvíli se ještě zpívalo a pak se tančilo až téměř do druhé ranní. Venku je přivítala mrazivá a mlhavá noc. Ulice již byly prázdné.

Ještě glosa na závěr - domnívám se, že nejen návštěvníci byli spokojení. Spokojen byl zcela jistě i provozovatel restaurace. Asi je to jen námět k zamyšlení, ale stále hledáme "střechu nad hlavou". A tady to je víc než slušné.

Tentokráte bylo fotografů "hafo", takže je k disposici bohatá dokumentace. Zde se můžete podívat na větší část z fotek, které byly k disposici. Možná, že by byla dobrá větší selekce, ale ono to "Rajče" unese a vy si můžete vybrat a případně stáhnout ty, které se vám líbí.

Zpět na stránku Realizované akce.