ZPÍVÁNKY NA ZÁLOŽNĚ - 12.2.2017

Řada muzikantů a zpěvaček má za sebou rušný týden. Absolvovali minimálně jednu (ale řada z nich i dvě) zkoušky a jedno vystoupení. Nové uskupení nazvané "Vrzavá Súzy" totiž mělo v pátek večer první veřejné vystoupení v Okřínku. Je možné, že někteří z vás tam byli a tak můžete nejlépe posoudit, jak se jim tam dařilo.

Už jste si mohli - na stránce "Co nového" - přečíst podrobnosti o poněkud odlišném poslání Zpívánek a Vrzavé Súzy. V kostce: zatím co si Zpívánky chtějí zachovat původní záměr zapojit do muzicírování své publikum, Vrzavá Súzy se zaměří spíše na pódiová vystoupení, kde si ostatní sice mohou také zazpívat, ale mají to složitější, protože je tam větší důraz kladen na muzikanty a vlastní zpěváky s mikrofonem. Uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet.

K vlastnímu hraní na Záložně :

Při hodnocení minulé akce jsme došli k názoru, že nebylo nejvhodnější prostorové uspořádání stolů. Tím, že se mezi muzikanty vytvořil poměrně velký taneční parket, došlo k odtržení těch, kteří si s námi chtěli zazpívat. Dohodli jsme se proto, že taneční parket ponecháme, ale až v části restaurace, kde je vchod. Tedy až za stolovým uspořádáním. Dokonce jsme uvažovali o novém umístěním muzikantů, ale to je tam dost složité. Při Silvestru jsme sice byli na boku sálu, ale byli jsme tam namačkaní "jako sardinky". Žádné pohodlí. Sami jsme byli zvědaví, jak to bude vypadat.

Už hned na začátku bylo vidět, že nemoci z nachlazení neustupují. Byla velká absence v obou skupinách. Iva ještě jakž takž zpívala, děvčata se snažila, ale Michal a Fanda nemohli pomalu ani mluvit. V žádném případě se také nemohlo mluvit o tom, že sál byl plný. Zdaleka ne. Přišlo na nás asi 20 lidí, což je nejmenší návštěva za dlouhou dobu.

Krátce k průběhu večera :

Iva s Michalem tentokráte volili jinou variantu umístění muziky. Opustili nejvzdálenější kout a přesunuli muzikanty ke středu sálu zády k výlohám. Mělo to výhodu, že tam bylo dost místa, a to tím spíše, že chyběla řada muzikantů. To však asi byla výhoda jediná. Akusticky to byla hrůza, protože levé křídlo neslyšelo pravé a naopak. Ještě, že přišla Vlaďka Zápotocká s baskytarou. Byla to naše opora v hraní, protože byla dobře slyšet. Bez ní by to bylo špatné. Ale i tak se stalo, že se skladba "rozsypala", protože nebyl správný nástup či se vloudila jiná chybička.

K tomu se přidalo i to, že po delší době jsme hráli jenom akusticky. Bez zesilovačů, mikrofonů .. Trochu jsme si zvykli na pohodlí, které nám tyto pomůcky dávají. Osobně si však myslím, že je to správná cesta, která nás vrací více k původnímu poslání - zazpívat si s lidmi, kteří se chtějí aktivně bavit.

I přes zmíněné nedostatky však sálem zněla muzika a zpěv. Písničky podle připraveného programu, ale i písničky na přání. S odstupem času lze vypozorovat, které písničky jsou více populární než jiné. Jedinečnou kapitolou těchto večerů je Milánek Horský, který má své stálé favority, které prosazuje jak u Zpívánek, tak i na Suché větvi - Montgomery, Buráky, Franky dlouhán .. Většinou mu je zahrajeme. A proč ne. Jde o hezké a zpěvavé písničky.

V průběhu večera zazněla opět řada muzikantských sól. Petr Kabeš má dlouhodobě vysoký standard, ale i na dalších je vidět zlepšení. Je znát, že svoje vstupy doma nacvičují. Zejména to platí o Ivě, ale i o Blance, které hraní věnují spoustu času.

I na tanečky došlo, i když parket nebyl přeplněný. Problém je na straně mužů. Děvčat ochotných si zatančit je dost, ale mužských málo. Tím spíše, že nadšený tanečník Fanda Novák byl také mezi nachlazenými a prakticky tři předešlé večery strávil na různých tanečních akcí. Je to zkrátka divoch.

Další hraní je už za týden. Opět v neděli. Je to 19.2.2017 na Záložně od 17:00 hodin. Doufejme, že nemoci již tak nebudou řádit a sejdeme se ve větším počtu.

Zkusíme přemístit muzikanty do čela u vchodu. Uvidíme, co to udělá. Potvrzuje se však, že Záložna není ideálním místem pro naše setkávání. Už aby bylo teplo, budeme se těšit na pavilon U Kocoura. Je to však ještě dost daleko, a tak se pokusíme najít jiný azyl. No, uvidíme, co se povede.

Tentokráte nedorazil Láďa Hrubeš, takže fotky jsou z jednoho zdroje. Je jich ale dost a kliknutím na tento odkaz se můžete podívat, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.