ZPÍVÁNKY PO DELŠÍ DOBĚ U VODÁRNY - 5.3.2017

Naše putování po nymburských hospodách pokračuje. Po menším nedorozumění, které nastalo s kuřáckou klientelou v restauraci Na Tarase, Iva oslovila nové nájemce restaurace U Vodárny a dohodli se, že to tam s námi zkusí. Bez příslibu dalších vystoupení s tím, že rozhodující bude ekonomika.

Ta restaurace se nám líbí - je ve středu města, poměrně nová a prostorná, tak "akorát" pro nás a naše příznivce. I akusticky vyhovuje. Dokonce se tam dá vytvořit menší taneční parket, což zejména skupina našich horlivých tanečníků v čele s Fandou Novákem vítají. No, uvidíme co bude dál.

Vystoupení bylo v neděli, a tak se začínalo již o páté s koncem plánovaným na 21.30. Muzikanti i naši příznivci na pátou přišli, ale začalo se hrát až před půl šestou. I když Iva a Michal navezli a nainstalovali zvukovou techniku, tak stále přetrvávaly problémy s ozvučením. Když se vyřešily mikrofony, tak zlobily nástroje ... Michal, který s tím měl nejvíc práce, pomalu nevěděl, jestli má hrát, nebo se starat o techniku.

Při příchodu do restaurace bylo ještě denní světlo. Je znát, jak zima ustupuje i ve svém nočním kralování. A nejen ve zkracování noční tmy, ale i příroda se začíná probouzet. Tím spíše, že k tomu přispívá zvyšování teploty. Zejména předcházející sobota byla již skutečně jarním dnem v plné své kráse. Celý den sluníčko a teploty přibližující se dvacítce. Však to počasí "vytáhlo" většinu lidí ven na procházky, zahrádky či na jiné aktivity.

Ale zpět k našemu večeru - mezi muzikanty chyběl Fanda Novák, který měl taneční, ale přišel v polovině večera i se skupinou dalších tanečníků. Chyběl i Aleš Misař se svým cajúnem a harmoničkami. Také Šárka je již delší dobu nemocná. Zato přijel Pavel Novák a vypadá to, že budeme mít i nadále oporu v novém basákovi Vlastovi . Takže nástrojové obsazení bylo dostatečné - mandolina, 3 kytary, banjo, housličky, foukací harmoničky a baskytara.

Začalo se již tradiční "Co nevidět se sejdem" a již po první odehrané desítce písniček se hrály písničky na přání. I na základě hodnocení minulých Zpívánek je patrné, že lidé mají rádi především zpěvné a rytmické písničky. Rádi jsme jim vyhověli. Došlo i na Milánka, který však tentokráte brzo odešel.

Co se dlouho nedařilo, byly tanečky. I když Iva apelovala především na přítomné pány, nikdo se k tomu neměl. Zachránili to nakonec příchozí tanečníci, o kterých již tady byla zmínka. Byli pěkně roztancovaní, a tak obsadili parket ke svým kreacím jak na country muziku, tak i na popík. Byl na ně docela pěkný pohled. Je vidět, že se v tanečních něco naučili.

Krátce k restauraci - obsluha byla příjemná a snaživá. Na čepu sice jen Plzeň, ale byla dobře ošetřená, takže šla dobře na odbyt. Kdo si dal vínko, velice si ho pochvaloval. Osazenstvo vzalo na vědomí výzvu Ivy k objednávkám na jídlo, a tak si poměrně dost lidí dalo něco k večeři. Někteří pizzu, ale byla tam i další jídla. Osobně musím konstatovat, že pizza byla výborná. Tak snad byla tržba slušná a uvidíme, jak se odrazí do budoucna ve vztahu k našemu případnému hostování v těchto prostorech.

Končili jsme něco po půl desáté, protože bylo ještě třeba sbalit techniku a dát vše do pořádku. Je příjemné vidět, jak se lidé rozcházejí v dobrém rozmaru a ptají se, kdy bude další vystoupení. Můžeme jim na to odpovědět - tentokrát to bude v sobotu 18.3.2017 od 18.00 v restauraci Na Tarase.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.