ZPĚVÁNKY TENTOKRÁT NA TARASE - 18.3.2017

Putování po nymburských hospodách pokračuje. I když se minulé hraní v restauraci U Vodárny vydařilo jak po stránce muzikantské, tak i komerčně (alespoň podle vyjádření provozovatelů), tak naše cesta vedla do restaurace Na Tarase. A aby to nebylo do budoucna tak jednoduché, tak další hraní bude na Vodárně a pak i na Katovně. Dozvíte se to včas z našich webovek. Tady včas oznámíme všechny informace.

Ale k vlastnímu večeru. Proti pátku se výrazně zhoršilo počasí. Ke všemu jen pár desítek minut před začátkem se spustil prudký vítr s lijákem. Sice před 18.hodinou přestal, ale asi to byla jedna z příčin, proč tentokrát přišlo méně lidí, než bývá obvyklé. Hlavní sál se sice zaplnil, ale v nekuřácké části bylo poměrně prázdno.

Je vidět, že část muzikantů vybavených zvukovou technikou se s ní už dost zžila. Skutečně na plánovaný začátek bylo vše připraveno. Pro jistotu zazněly krátké úryvky písničky a "jelo se na ostro".

Když jsem u těch muzikantů, tak jsme se museli obejít bez Petra Kabeše a jeho banja. Láďu Nováka částečně nahradil s harmoničkou Radek. Jinak kytary byly kompletní (Michal, Jirka, Pavel a Fanda), housličky v rukách Blanky Plačkové, na baskytaru hrál Vlasta Dymáček a celé to pod palcem měla Iva Misařová s mandolinou. Když v úvahu vezmeme skutečnost, že řada nástrojů byla podporována zesilovači a reproduktory, tak na prostor restaurace to bylo snad až moc.

Vzhledem k přítomnosti Radka Rychetského a jeho dcerky Terezky byl program upraven tak, aby dostali větší prostor než obvykle. Pro část muzikantů to znameno častější listování ve zpěvnících, které mají připravený podle desítek. Ale to není problém.

Co mě paměť sahá, tak po prvé od zpracování písniček do zpěvníku se nehrála naše úvodní "Co nevidět se sejdem", ale začalo se podle nově připraveného seznamu.

Nejen, že se hrálo podle upraveného seznamu, ale na programu se dostaly i málo hrané a těžké písničky jako jsou "Bodláky ve vlasech", "Džínová láska", "Toulavej" ... Podle reakce našich příznivců to zřejmě dopadlo dobře.

Terezka Rychetská měla hlavní úlohu v řadě písniček od Uhlíře - "Dělání", "Skálo, skálo ..", ale i ve známých dalších písničkách jiných autorů "Desatero", "Hvězda ve vrbě". Zhostila se toho s velkou jistotou. Je vidět, že má talent a dobré domácí zázemí, které ji podporuje.

Samozřejmě, že došlo i na naše kmenové písničky, a to jak podle rozvrhu Ivy, tak i na přání. Na své si přišel i Milánek, kterému jsme zahráli jeho oblíbené "Buráky", Montgomeryho" i "Frenkyho Dlouhána". Přišly i další návrhy ze sálu.

V sólech se činila zejména Iva se svojí mandolinou, ale i další - Blanka Plačková na housličkách, Jirka Steklý s flétničkou ..

Nakonec došlo i na stále vyvolávané tanečky. Hlavním impulzem byly příchody vyhlášených tanečníků, kteří inspirovali i Fandu Nováka, a tak v zadním nekuřáckém sálku bylo i několik párů najednou. Nakonec se tančilo i v hlavním lokále. Na tanečnících je vidět, že mají dobrou průpravu. Tančí nejen country a klasické tance, ale zkoušela se tam i salza.

Restaurace končí provoz ve 22.hodin, takže nejdříve "Sbohem lásko" a poté ještě na přání personálu "Podvod" od Nedvěda. Ještě uspořádat podobu sálu do původního stavu. Demontovat zvukovou techniku a rezejít se či rozjet do svých domovů.

Venku nás přivítala podmračená noc, ale naštěstí nepršelo, a tak honem domů a "do pelechu".

Co se týká fotodokumentace, tak velký výběr není. Fotky jsou totiž z jednoho zdroje a schází pohled jiného člověka. Člověka, který nehraje a má tudíž čas na hledání vhodného motivu. Zatím vám musí stačit menší výběr.

Zpět na stránku Realizované akce.