VYDAŘENÉ ZPÍVÁNKY U VODÁRNY - 1.4.2017

Restaurace Na Tarase skončila provoz k 31.3.2017 a hledá se nový nájemce. Našli jsme asyl v sousední restauraci U Vodárny, kde jsme hráli zhruba před měsícem a akce se tam vyvedla. Věřili jsme, že i dnešní bude úspěšná.

Přestože čas zahájení byl stanoven na 18:00 hodinu, bylo ještě denní světlo. Je znát, že jaro pokročilo a k tomu i posun času udělal své. Venku panovalo téměř letní počasí. Teploty nad 20 stupňů a téměř bezvětří. Však se dokonce našli takoví, že se už vykoupali v Sadské na jezeře. No, to koupání v přírodě si asi většina z nás nechá na teplejší dny.

Prostory restaurace se rychle začaly zaplňovat ještě před začátkem akce, takže později příchozí hledali místo. Nakonec se všichni usadili, i když řada dalších příchozích při pohledu na zaplněný sál "šla o dům dál". Je na místě poznamenat, že to byli spíše náhodní návštěvníci, kteří byli zvědaví, co se tam děje. Protože byl teplý podvečer, tak bylo slušně zaplněno i venkovní posezení. Dveře do restaurace byly otevřeny dokořán, takže tam bylo i docela slušně slyšet, co se uvnitř děje.

Z muzikantů chyběli jen Radek Rychtetský a hráč na harmoničky Láďa Novák. Jinak jsme byli komplet - mandolina, 4 kytary, banjo, housličky, baskytara. Když je to ještě u některých nástrojů a hlasů podpořeno přes reproduktory, tak už je to síla. Až tak, že to přináší i trochu problémy se zvýšeným šumem v sále. Někteří z návštěníků si totiž přišli i popovídat a nečekají na pauzy mezi písničkami či na přestávky. Na zvýšený zvuk Zpívánek reagují i zvýšenými hlasy. Vedlo to dokonce k tomu, že Iva musela požádat o klid v sále.

Přínos baskytaristy Vlastíka Dymáčka je čím dál výraznější. Je to muzikant každým coulem a svým herním projevem dává Zpívánkám nejen rytmickou podporou, ale přispívá i svými radami v aranžmá některých písniček. Je na místě říci, že ho skupina přijala a stává se jejím základním kamenem.

Co ještě říci k průběhu večera :

Prostorově byl sál restaurace upraven tak, že před muzikanty byl vytvořen docela slušný taneční parket. I přes výzvy Ivy k zahájení tančeních kreací byl dlouho opuštěný. Ivě to nedalo, a tak připravila speciální sérii písniček, které na parket přivedly zezačátku čtyři dvojice, aby zatančily několik country tanců. Bylo znát, že to umějí. Docela se dalo na ně dívat. Později s k nim přidali i další, takže parket byl plný.

Písničky šly jedna za druhou. Opět se potvrdilo, jak je výhodné mít předem připravený seznam písniček, které se budou hrát. Jen se předem vyhlásí desítka písniček, které se budou hrát a všem je to jasné bez zbytečného dalšího upozorňování.

Samozřejmě, že došlo i na hraní na přání, a tak se objevily i písničky, které jsme delší dobu nehráli, a tím pádem to nebylo úplně dokonalé. Bylo to pro Zpívánky i trochu poučení, že je dobré se k těmto písničkám při zkouškách vrátit.

Vyhrazený čas se začal naplňovat. Ještě jedna série písniček a s písničkou "Sbohem lásko" jsme se akci ukončili. Že by se lidé hned rozešli, to se však říci nedá. Bylo toho ještě na povídání hodně ...

Myslím, že to byl po všech stránkách povedený večer. Doufám, že spokojení byli i nájemci, protože si řada lidí objednala i jídlo. Takže tržba asi mohla být při tak zaplněné restauraci více než slušná.

Náš fotograf Láďa Hrubeš lyžuje ve Francii, takže fotky dělala Maruška a Jirka Steklí. Některé se nepovedly, ale na zbytek se můžete podívat.

Zpět na stránku Realizované akce.