VÝJEZDNÍ ZPÍVÁNKY NA JÍZDÁRNĚ V PODĚBRADECH - 13.5.2017

Pod delší době opustily Zpívánky domovskou půdu v Nymburce a zajely do Poděbrad. Iniciátorkou byla Maruška Málková, která se zná s provozovateli restaurace a výjezdní akci vyjednala. Vše se odehrálo v útulném sálku restaurace Na Jízdárně v Polabci. Restaurace je hned vedle kryté jízdárny, stájí a venkovních ploch s výběhy pro koně. Od toho má i restaurace název. Je ve velice pěkném prostředí a s dostatečně velkým parkovištěm, což se i pro nás hodilo. S ohledem na neustálé změny počasí bylo třeba dojet autem. Na kole to sice není daleko, ale riziko promoknutí bylo příliš veliké a i noční návrat by asi nebyl příjemný.

Prostory restaurace se nám tentokráte nepodařilo úplně zaplnit. Vedle vzdálenosti a počasí se na tom podepsala velká konkurence hudebních událostí v Poděbradech :

  • přímo v Poděbradech se odehrával velký koncert známých zpěváků a skupin,
  • Na Soutoku hrála Pístecká Duna.

Na začátku hraní se venku spustil prudký liják, a tak skončila naděje, že přece jenom na kole někdo dorazí.

Přesto je možno říci, že ti "skalní" přijeli a svým aktivním přístupem pomohli vytvořit příjemné prostředí. Jinak by pomalu hrozilo, že muzikantů bude více než posluchačů. Hrály nejen Zpívánky, ale i Vrzavá Suzy. K tomu se objevil i nový muzikant - Ríša Vavřík s bubínkem. Jinak spoluhráč Vlastíka Dymáčka ze skupiny Druhá míza. Výrazně pomohl s rytmikou skladeb a bylo na něm vidět, že je s muzikou kamarád. Když už jsme u jmenované skupiny, přišel i další její člen Jirka Zatřepálek, který sice nehrál na svoji kytaru, ale s chutí si zazpíval.

Z kmenových muzikantů chyběli jenom dva Novákové - Pavel s kytarou a Láďa se svými foukacími harmoničkami. Když se zvuk ještě zdůraznil přes reprobedny, tak to byla docela síla. Ale je také na místě připomenout Kristýnku Revajovou, která hraje výborně na akordeon.

S tím ozvučením je to docela problém, protože dlouho trvá nazvučení a stejně se ještě v průběhu hraní hlasitost musí dolaďovat. Hledá se nadšenec, který by to dělal. Zatím to zajišťují Radek Rychecký s Michalem Hrbáčkem. To jsou však muzikanti a spíše by měli držet své nástroje než knoflíky mixážních pultíků.

Právě pro zkoušku ozvučení se zahrála cvičně část písničky Parta z ranče Y, a potom už se jelo "na ostro". Proti jiným hraním večer měl trochu odlišný průběh. Prakticky se odehrála jedna desítka písniček, ale následovala série písniček, které zpívá naše nejmladší zpěvačka - Terezka Rychecká, dcera kytaristy Vrzavé Suzy. Je jí jedenáct let a chodí na hudebku v Poděbradech, obor zpěv. Má skutečně talent a přejeme jí, aby to "dotáhla" daleko. Však také sklidila zasloužený potlesk.

Potom už jsme se vrátili k našemu hracímu pořádku, ale stále častěji do programu byly vkládány písničky na přání. Postupem času se vyrovnanost nástrojů přes mikrofony a bedny vyladila a pěkně to šlapalo. I díky již zmíněnému bubínku.

Co moc nevyšlo, tak to byly tanečky. Iva sice několikráte vyzvala přítomné k nástupu na taneční parket, ale nakonec to vyslyšel jen vášnivý tanečník Fanda Novák, který opustil svoji kytaru a vyměnil ji za dvě tanečnice, aby si s nimi zatančil country. Později si přišli zatančit páry "ploužáček". Ale ani potom žádný nával na parketu nebyl.

Prostředí restaurace je velice příjemné, stejně tak jako ochotný personál, který připravil i přijatelný jídelní lístek, kterého řada přítomných využila k posílení jak jídlem, tak i pitím. Škoda, že je to přece jenom trochu "z ruky". Takového něco bychom potřebovali v Nymburce.

Večer plynul rychle jako voda v nedalekém Labi. Ani se moc nechtělo, ale byl čas končit. Venku bylo příjemně vlaho. Na nebi se začaly ukazovat hvězdičky a nad lukami se vznášel bílý opar.

Tentokráte bude fotek více, protože vedle tradičních fotografů M.-J. to byl i Láďa Hrubeš. Takže tady je na ně odkaz.

Zpět na stránku Realizované akce.