ZPÍVÁNKY V PODĚBRADECH - 24.9.2017

Nedá se nic dělat, ale podzim je už tady. Venku se honí mraky, občas přijde nějaký déšť a výrazně se ochladilo. Na hraní venku už jen můžeme vzpomínat a je třeba mít pevnou střechu nad hlavou a teplíčko.

Na řadě byly Poděbrady a restaurace "Srdeční záležitost". Tentokrát to však už nebyla venkovní zahrádka, která už zazimovaná, ale vnitřní prostor. Místa tam bylo tolik, že jsme si dokonce mohli vybrat. Nakonec to vyhrál sálek, kde bylo dobré osvětlení, protože bez zpěvníků by to asi nešlo. Prostě naše paměť je taková, jaká je a zpaměti hrajeme jen ty nejznámější písničky typu "Franky Dlouhán", "Parta z ranče Y" .. S tím se už nedá nic dělat. K tomu někteří muzikanti hrají ještě ve Vrzavé Suzy", a tam mají u některých písniček jinou tóninu či jiné aranžmá. Kdo by si to měl pamatovat.

Mezi muzikanty byla dost velká absence, protože Fanda Novák dostal "rýmičku", Láda Novák je po operaci ramene a poslední z Nováků, Pavel, si dal tentokráte pauzu. Máme však tak širokou základnu, že to tak moc nevadilo. Jen ty harmoničky by byly dobré. I když tam byla Kristýnka Revajová s akordeonem, harmoničky maji svůj typický zvuk a Láďa na ně "umí". A kdo tedy hrál : Iva Misařová s mandolinou, Petr Kabeš na banjo, s kytarami Michal Hrbáček a Jirka Steklý a na baskytaru zaskočil Radek Rychecký.

Prostředí je tam moc pěkné, ale s návštěvností je to podstatně horší. Restaurace leží dost mimo hlavní komunikace, kudy chodí lázeňáci, kteří by ze zvědavosti asi přišli. Ke všemu tam hrajeme v tento podzimní čas jednou za měsíc, a to je málo, aby se to dostalo do jejich podvědomí. A když se vezme v potaz střídání lázeňáků, tak by to asi musela být větší propagace. Vedle našich skalních příznivců nakonec účast trochu vylepšila skupina místních dam, které holdují country tanečkům a doslechly se, že tam hrajeme. Ty to trochu oživily jak zpěvem, tak především svými tanečními kreacemi. Bylo příjemné je pozorovat. Zajímavostí je, že i v Poděbradech "nejsou mužští". V jejich středu je pouze jediný.

Svými tanečkami nadchly naši vedoucí, která tomu fandí. Nelenila a vybrala pro ně celou sérii country písniček. Škoda, že tam tentokrát chyběli tanečníci z Nymburka. Mohla být ještě větší formace.

Průběh odpoledne byl standadní - nejdříve písničky podle připraveného pořadí, ale v další části to už byly především písničky na přání. Není asi bez zajímavosti, že ty písničky na přání se většinou opakují každé hraní. Je to asi normální. Jedná se vesměs o písničky, které se opakují i v radiu. Především na "Blaníku" či v "Coutry radiu". Ale ani tam neomrzí.

Začali jsme hrát o pár minut později než byl stanovený začátek. Abychom přítomné o příjemně strávený čas s muzikou neošidili, o něco jsme zase závěrečnou protáhli.

Další hraní je v Nymburce. Je to v sobotu 30.9.2017 od 18:00 hodin v restaurací "Žofín". Po zdařilém minulém hraní, kde byl plný sálek, provozovatelé slíbili, že vyklidí sousední a otevřou spojovací dveře. Tím se vytvoří prostor nejen pro další návštěvníky, ale i pro případné tanečky. Takže - neváhejte a přijďte. Rádi vás uvidíme.

Fotek je tentokrát méně. Hlavním "dodavatele" byl Jarda Fučík, který fotil na mobil a fotky má opravdu pěkné. Dobře je rozeznáte, protože jsou lépe prokresleny než ty další. Můžete se o tom přesvědčit.

Zpět na stránku Realizované akce.