ŽOFÍN - 19.11.2017

Hracím dnem byla tentokrát neděle. Protože následuje pracovní den, tak se začínalo již od 17:00 hodin. Panovala obava, zda se skutečně uskuteční, protože hlavní aktér (vlastně aktérka) Iva Misařová v týdnu musela zůstat doma s nachlazením. Podařilo se jí však z toho nejhoršího dostat, a tak nic nebránilo tomu, aby se Zpívánky uskutečnily.

Po špatných zkušenostech s vysokou hlučností v přeplněném prostoru jsme si řekli, že to tak nemůže dál fungovat a dohodli se, že proti "narušitelům" vystoupíme již na začátku hraní. Docela jsme byli zvědaví, zda se nám to podaří.

Venku panuje nevlídné sychravé počasí. To, spolu se skutečností, že se ve stejný čas odehrávalo taneční country, kterému holduje řada našich muzikantů i příznivců, se podepsalo na tom, že účast byla tentokrát slabší. Nepřišli ani hostující muzikanti (až na Honzu Osičku, který zaskakoval za naše basáky). Na druhou stranu to však mělo nespornou výhodu v tom, že nedocházelo k nežádoucímu hluku. a přítomní se zaměřili na vlastní muzicírování.

Když už jsem se zmínil o jednom muzikantovi, Honzovi Osičkovi, tak je na místě i provést výčet dalších, kteří tu tento večer byli se svými nástroji : samozřejmě Iva Misařová s mandolinou, Blanka Plačková s housličkami, Petr Kabeš s banjem a na kytary hráli Michal Hrbáček, Pavel Novák a Jirka Steklý, který si ještě občas fouknul do flétničky. Nemohu zapomenout na naše Kamélie ve složení Marušek Málkové a Steklé a Růženky Masopustové.

Hrozilo však málo a Zpívánky nebyly. V rodině Misařových "řádila" chřipka, kterou prakticky prošli všichni. Naštěstí se Iva i Michal "dali do pořádku" a nic již nebránilo, aby vše proběhlo v pohodě.

Tentokrát se "sáhlo" po méně hraných písničkách. Po delší době zazněly třeba "Smutný psaní", "Toulavej" či "Co bylo dál". V druhé části večera hodně zazněly písničky na přání. Není bez zajímavosti, že se v nich žádají obvykle stále stejné. Není to však žádný velký objev. Prostě ty písničky jsou oblíbené a žádané. Smůlu však měli však ti, kteří přišli později a chtěli zahrát třeba "Divokej horskej tymián". Ten totiž odezněl již v úvodu. Nevadilo to. Je spousta písniček, které jsou také pěkné.

V závěru se hrály písničky, které zazněly jako úplné novinky na minulém hraní : "Na vánoce ráno", "Vím, vím" a "Já v poslední době". Především ty poslední dvě jsou melodické a "chytlavé" a budou mít v našem repertoáru pevné místo.

Tím, že se hrálo již od 17:00 hodin, to byla docela "šichta". Za pět hodin zaznělo několik desítek písniček. Byla to taková menší příprava na Silvestra, kde to časově bude ještě složitější.

Při té příležitosti je dobře připomenout akci "Silvestr 2017". Letos zakončíme rok 2017 v prostorách poděbradské restaurace "Srdeční záležitost". Večer začíná úderem 18. hodiny. Nebuďte doma u televize a přijďte si s námi zazpívat, případně i zatančit a pobavit se. Cena je nastavená docela solidně. 300 Kč za večeři, přípitek a malé občerstvení. Do a z Poděbrad je i vhodné vlakové spojení, takže nemusíte jezdit autem. Nic vám tak nebude brátit, abyste si mohli v pohodě dát trochu vínka či něčeho jiného. Pokud máte zájem, je třeba se domluvit s Ivou Misařovou - vis stránka "Kontakty".

Termíny dalších Zpívánek :

  • V neděli 26.11.2017 v Poděbradech v restauraci "Srdeční záležitost" od 14.-17.hodin.
  • V Nymburce jsou Zpívánky opět v neděli 3.12.2017 od 17:00 hodin.

Tentokráte je fotek méně, ale bohatě stačí pro dokreslení večera. Můžete se na ně podívat na Rajčeti.

Zpět na stránku Realizované akce.