MIKULÁŠSKÉ ZPÍVÁNKY - 3.12.2017

A tak máme začátek prosince. Dobu, kdy přicházejí svátky, na které se těší nejen malé děti, ale i dospělí. No, jak kdo. Pro většinu z nás to je také období shánění dárků, které mají přinést radost. Radost jak obdarovaným, tak i těm, kteří je dávají. S těmi dárky je to občas problém, přestože obchody jsou přecpané k prasknutí, ale vybrat vhodný dárek není tak jednoduché. Ale dost úvah o svátcích. Je nedělní podvečer. Na náměstí proběhlo slavnostní rosvícení vánočního stromu. K tomu prodejní stánky, muzika a plno lidí. Dalo se tam pořídit ledacos, ale dobrou pohodu tam neprodávali. Ta byla v sálku restaurace "Žofín" na zálabské straně města.

Nedělní Zpívánkový večer byl ve znamení Mikuláše a oslav dvou dam z našeho středu. Iva Misařová a Blanka Plačková měly v minulých dnech svátek. A jak to oslavily? Ve Zpívánkách účinkoval anděl v podání Ivy Misařové a čert, kterým byla přesvědčivá Maruška Málková. Že jim to slušelo je vidět i na vložené fotce. Na stolech se objevilo občerstvení v podobě podnosů s chlebíčky a sladkostmi. K Mikuláši se vrátím ještě později.

Naše vedoucí Iva Misařová pozvala na večer všechny své tři syny - Aleše, Adama a Tomáše. Vedle toho, že se zúčastnili večera tam měl každý i svoji úlohu. Aleš pronesl zdravici oslavenkyním v podobě básně, Adam přišel s bubínkem podpořit muziku a nejmladší měl úlohu pozorovatele a konzumenta.

Ze synů se do hraní zapojil Adam. Opětovně se prokázalo, že to je dobrý muzikant s přirozeným rytmem v těle. Sice bubínek není jeho nástroj, ale bez zkoušky zasedl a předvedl výborný výkon. Muzika i jeho zásluhou dostala "šmrnc". Určitě by nevadilo, kdyby se mezi námi objevoval častěji.

Když jsem u té muzikantské stránky večera, tak základ je stále stejný - Iva Misařová, která odehrála celý večer v kostýmu anděla se svojí mandolínou, Blanka Plačková s housličkami, Michal Hrbáček a Jirka Steklý s kytarami, Petr Kabeš s banjem a na baskytaru se po delší době objevil Tomáš Krekule. Ve druhé části večera se na kytaru přidal Láďa Hrubeš. Samozřejmě, že je nutno se zmínit o neodmyslné části Zpívánek - naší pěvecké sekci, kde Kamelie (Marušky Málková a Steklá a Růženka Masopustová) posílila Šárka Pekárková. Děvčata jsou stále lepší a výkon Šárky v písničce Zelené pláně byl vynikající.

Ani tentokráte nebylo plno. Opětovně se prokazuje, že souběh kurzů tance, kam chodí hned několik našich muzikantů a příznivců s nedělním termínem Zpívánek přináší své negativní ovoce. Uvidíme, jak to bude pokračovat po novém roce, kdy kurzy skončí.

O jedné přestávce se prošli po restauraci anděl a čert a rozdávali přítomným dárek - zlatou eurovou minci. No, zlato ani euro to zrovna nebylo, ale bylo to příjemné zpestření večera. K dokonalosti jim chyběl Mikuláš, ale to snad až příští rok.

Dokonce i na tanečky došlo. Začal to Láďa Hrubeš, který na chvilku odložil kytaru a uchopil do svého náručí svoji milou. K nim se ještě přidala dvojice dam. Tanečky však neměly dlouhého trvání. Je vidět, že tu chybí již ti zmínění tanečníci v čele s našim kytaristou Fandou Novákem.

Večerní čas příjemně plynul. I když jsme hráli téměř pět hodin, tak se před desátou nahromadila taková řada písniček na přání, že jsme to ani nemohli vše stihnout. Na závěr tradiční "Sbohem lásko" a šlo se do "hajan".

Venku nás vítala chladná noc s nebem plných hvězdiček. V noci by však mělo sněžit, takže uvidíme.

Jako obvykle si můžete na "Rajčeti" prohlédnout několik fotek z průběhu večera. Vedle fotek Marušky a Jirky jsou tu fotky i Ládi Hrubeše. Najdete je na tomto odkaze.

Zpět na stránku Realizované akce.