LETOS POPRVÉ NA ŽOFÍNĚ - 28.1.2018

Putování po nymburských restauracích pokračuje. Posledně jsme hráli "Na Růžku". Sálek tam je pěkný, přišlo hodně lidí, ale také "štamgastů", takže tam byl velký hluk. Hledali jsme jiné prostředí a je možno říci, že nějaké příležitosti jsou a zkusíme je. Mezitím jsme se rozhodli, že se vrátíme "Na Žofín". Sice je nyní silně zkomplikovaná situace pro pěší s ohledem na zavřenou lávku, ale většina stejně přijede autem a hodně lidí i na kole. Není divu, na kole snad jezdí každý občan Nymburka.

Začínali jsme brzo, již od 17:00 hodin. Byla totiž neděle a ti mladší musí v pondělí do práce.

V poslední době plné prostory našeho hraní přinutily naše příznivce chodit včas. Prakticky již na začátku bylo plno, takže usadit muzikanty, odzkoušet techniku, naladit a "šlo se na věc".

Tradiční představení členů Zpívánek - Iva Misařová s mandolinou, Blanka Plačková s housličkami, na kytary hráli Michal Hrbáček, Fanda Novák. Z Plzně přijel jeho jmenovec Pavel a na kytaru ještě hrál Jirka Steklý, který si občas zahrál na flétničku. Petr Kabeš s banjem a na baskytaru opět vypomáhal (a výtečně) Honza Osička z Milovic. Zpěvem nás "držely" Maruška Steklá a Růženka Masopustová. Nesmím však zapomenout na mnohohlasný sbor našich příznivců, který nám pomáhá v jednotlivých písničkách.

Nově se objevila i mladá kytaristka, která podpořila kytarový kvartet stabilních hráčů. Zatím hrála spíše jen komorně. Pro sebe a nejbližší okolí. S ohledem na svoje mládí však má na to času bohatě.

Začalo se hrát podle připravených desítek, ale v průběhu večera připravila Iva novinku - výběr písniček, které si přítomní vytahovali z klobouku. Přišla s tou myšlenkou, protože v předcházejících hraních se při písničkách na přání opakovaly stále stejné písničky. Něco na tom je, ale uvidíme, jak se to osvědčí v budoucnu.

Během večera dorazila vítaná muzikantská posila - přišel Roman Stehlík se svými housličkami a stal se okamžitě výrazným osvěžením zvuku Zpívánek a souzvuk dvou housliček byl exelentní. Roman je výborný houslistka a na Blance je vidět, že svoji hru stále zdokonaluje. Však ji Roman také po zásluze pochválil.

Zcela nečekaně se objevila naše zpěvačka - Maruška Málková. Je po operaci kyčle. Zatím má dost problémů s pohybem, ale nedalo jí to a přijela se na nás nejen podívat, ale i zazpívat si několik písniček. Však ji také Iva nechala zahrát písničku na přání. Byla to "Marion". Brzo však musela odejet. Škoda, její hlas rozhodně chybí a všichni ji přejeme, aby se mezi námi objevovala v pořádku a na celý večer.

S ohledem na složení muzikantů byla řada písniček proložena sóly. Jako tradičně to byl Petr Kabeš. Jeho "Růže z Texasu" je v jeho podání výborná. Nelze však zapomenou na Ivu Misařovou, která hraje sóla ve většině písniček. Jednou z písniček, kde má Iva dlouhá sóla je "Zafúkané", které zazněly na přání. Iva to má přímo "vypiplané". Když už tady byly dvoje housle, tak také dostaly příležitost se vyřádit. Asi vyvrcholením sólových partů byla písnička "Tulák", kdy se vystřídaly housličky, banjo a mandolina. To vše bylo podbarveno výrazným zvukem baskytary - paráda.

S ohledem na zaplněné prostory nebyly ani tanečky. Dokonce i Iva, která jinak občas vybízí přítomné k tanečním kreacím, došla k názoru, že to tam není možné.

Večer uplynul "jako voda". Skončili jsme dlouho po původně plánované půl desáté. Venku bylo nevlídno. Začalo dokonce ze zatažené oblohy i pršet, takže každý pospíchal schovat se do auta nebo se jiným způsobem dostat rychle pod střechu domova.

Na závěr ještě stačila Iva připomenout, že další hraní je už v pátek od 18:00 hodin v sálku restaurace "Semafor". Prostoru je tam "hafo", takže bude dost míst pro lidi i na tanečky. S ohledem na dostatek míst zveme nejen naše skalní příznivce, ale i ty co přijdou jen občas nebo ještě na Zpívánkách nebyli a chtějí se pobavit.

Fotky jsou z jenoho zdroje a je jich méně než obvykle. Pro připomenutí účastníkům a ostatním to však bohatě stačí.

Zpět na stránku Realizované akce.