ZPÍVÁNKY V SEMAFORU - 3.3.2018

Říká se, že pachatel se vrací na místo činu. To platí i v našem případě, i když je to asi příliš nadnesené přirovnání. Vrátili jsme se do prostor restaurace "Semafor". A docela rádi a s nadějí, že se večer vydaří alespoň stejně jako při minulém hraní. Tehdy se nám podařilo celou hospodu získat, takže se nejen hrálo a zpívalo, ale také s velkou vervou se i tancovalo.

Doufali jsme, že bude slušná i návštěva, i když náš kytarista Fanda Novák dal dohromady 30 lidí na ples, který se konal ve stejném čase jako naše vystoupení. Pak se ukázalo, že v čase, kdy jsme v Semaforu hráli, byly ještě další dva plesy. Takže konkurence veliká. K dovršení nepříznivých podmínek je, že "řádí" angíny a chřipky.

Při vstupu do sálku restaurace to nebyl nijak příjemný pohled. Bylo tam více muzikantů než těch, kteří si nás přišli poslechnou a s námi se pobavit. V průběhu času se sálek přece jenom trochu zaplnil, ale účast byla výrazně nižší než posledně.

Večer tím dostal trochu komornější ráz. Dokonce se dá říci, že to prospělo kvalitě hudebního projevu, protože bylo znát, že se všichni pustili do zpěvu s velkou vervou.

Z plného obsazení Zpívánek chyběl již zmíněný Fanda Novák, který dal přednost tanečkům a další Novák, tentokrát Láďa. Kytar tam bylo dost, protože vedle dalších (Michal Hrbáček, Pavel Novák a Jirka Steklý) pomáhala opět i Vendulka Šaldová. Aby byl výčet muzikantů kompletní, tak je třeba vyjmenovat Ivu Misařovou s mandolinou, Blanku Plačkovou s housličkami, Petra Kabeše s banjem a s baskytarou opět vynikajícího Vlastíka Dymáčka. Samozřejmě, že není možno zapomenout i na pěveckou sekci, která se v průběhu večera prolínala. Takže Růženka Masopustová, Maruška Steklá a Šárka Pekárková, kterou - když odešla na ples - vystřídala Maruška Málková.

Zpočátku šly písničky podle stanoveného pořadí s tím, že později přijde putování klobouku s nabídkou dalších písniček a lidé si je budou losovat. Jde o jinou verzi písniček na přání. Nakonec k tomu ani nedošlo, protože po odehrání dvou bloků písniček se ozvali přítomní, kteří už měli jasnou představu o tom, co chtějí slyšet.. A tak šla jedna písnička za druhou a klobouk zůstal nevyužitý.

V závěru večera došlo k překvapení. Dámy přece jen zvedla muzika ze židlí a pustily se do tancování. Tím uvolnily zábrany a přidalo se k nim i mužské osazenstvo a to i z vedlejšího lokálu a najednou byl plný parket. To bylo něco pro Ivu, která okamžitě reagovala přidáváním dalších a dalších písniček vhodných pro tanec.

Původně se uvažovalo, že se v deset skoncí, ale desátá uplynula a přidávaly se další a další písničky. Končilo se až těsně před jedenáctou netradičně písničkou "No, to se ví ..".

Semafor opětovně prokázal, že pro naše hraní je asi v Nymburce nejvhodnější. Prostor je tak "akorát", akustika je tam slušná a výborné je i to, že lokál, kam přicházejí "štamgasti" na pivko, je od sálu oddělen dveřmi. Jsou to sice jen "lítačky", ale svůj úkol jako hradba proti nežádoucím hluku plní. A to tím spíše, že i většina lidí v lokále muziku poslouchá.

Další Zpívánky se odehrají na netradičním místě, v předsálí městského kina. Bude to v neděli 11.3.2018, a to již od 17:00 hodin. Akce je zařazena do kulturních akcí pod patronací města. Vstup 30 Kč a má být otevřeno i občerstvení. Od 15:00 hodin je v kině program pro děti, takže náš začátek a konec filmu se budou střídat. Doufejme, že to dopadne dobře.

Fotky pro dokreslení večera ještě několik fotek.

Zpět na stránku Realizované akce.