Premiéra Zpívánek v kině Nymburk - 11.3.2017

Putování Zpívánek po nymburských "štacích" má další zásek. Vedoucí Zpívánek Iva Misařová dohodla s městem, že budeme hrát v předsálí kina. Naše hraní se dokonce dostalo do přehledu kulturních akcí konaných pod patronací města a dokonce se objevilo i několik plakátků na naše vystoupení na vylepovacích plochách.

Sami jsme byli zvědaví, jak to tam bude vypadat, a tak se i někteří z nás vypravili do kina a zjišťovali, jak to tam vypadá. První dojem nebyl nijak příznivý, ale doufali jsme, že se to "vyvrbí".

Zpočátku to vypadalo na pěkný propadák, protože na stanovený začátek, který byl určen na 17:00 hodin, tam bylo více učinkujících než diváků. S vyjímkou Pavla Nováka, který se omluvil, tam totiž přišli nejen všichni muzikanti ze Zpívánek, ale přidali se další. Vedle Vendulky Šaldové se přidali ještě další dva kytaristé. Láďa Hrubeš a úplně nový hráč Milan Cína, který přijel ze Sadské. Rádi jsme mezi námi přivítali našeho harmonikáře Láďu Nováka, který skončil rehabilitaci v lázních Třeboň a mohl přijít zase mezi nás.

Na zvukový test nastavení hlasitosti repro začátek písničky "Sedm žlutých kamínků" a začalo se hrát.

S postupem času konečně začali přicházet další lidé, takže se nakonec sešla slušná návštěva, ale zdaleka nanaplnila naše očekávání. Ukázalo se, že propagace města se minula účinkem. Zcela určitě se na menší účasti "podepsalo" i neobvyklé prostředí, avizované vstupné na naše vystoupení i konečně krásné počasí, které spíše zvalo do přírody než do sálu.

Průběh byl standardní - nejdříve písničky podle připraveného seznamu a v druhé části spíše písničky na přání. Samozřejmě došlo i na sóla, kde vedle stabilně se opakujících hráčů opět zahrál Láďa Novák. Písnička "Nezacházej slunce", kterou hrajeme postupně ve čtyřech tóninách, je jeho "majstr štyk".

Menší pozdvižení mezi muzikanty nastalo, když si Honza Osička, který ten večer Zpívánkám basoval, při písničce "Tanči Marie" přidělal na basovou kytaru kapodastr. To jsme totiž ještě nikdy neviděli a ani jsme nevěděli, že něco takového existuje. Fakt bylo, že to fungovalo a Honza zvládl písničku výborně. Vůbec je to výborný muzikant, který dovede muzikanty "podržet".

Nakonec se objevily i dva taneční páry. Klidně jich však mohlo být postatně více, protože prostor na to byl. Bohužel další nebyly. Fanda Novák, náš hráč na kytaru a velký příznivec tančení, odolal všem výzvám s odkazem, že toho tancování po plesích má "tak akorát".

Končilo se tentokrát před devátou. Ty čtyři hodiny muzicírování jsou dostatečné. Ještě před rozchodem jsme krátce zhodnotili hraní v kině a došli k názoru, že to tam není pro nás příliš vhodné. Prostor před pokladnou působí chladně. I akustika tam není valná. Navzájem jsme se špatně slyšeli, a tak závěr byl jasný : kino příště nebrat a zůstát v osvědčených prostorech. Také proto se vracíme do sálku restaurace "Semafor", kde budeme hrát v sobotu 24.3.2018 od 18:00 hodin.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.