ZPÍVÁNKY V SEMAFORU - 24.3.2018

Minulé setkání s našimi příznivci, které se konalo 11.3.2018 v předsálí kina nebylo přesně to, co od toho očekáváme. Sice jsme si zahráli, zazpívali, dokonce byl i nějaký ten taneček. To prostředí však nám "nesedí". Muzikanti se ani neslyšeli navzájem, zvuk byl takový rozplizlý .. Zkrátka a dobře, dohodli jsme se, že do kina "už nikdy". Docela jsme byli rádi, že příští "štací" je Semafor. Ten se nám a nejen nám líbí po všech směrech.

Začínali jsme od 18:00 hodin a bylo to znát, že Slunovrat je za námi. Sluníčko sice zašlo za nízké oblaky, ale bylo ještě krásně vidět. Již po půl šesté se scházeli lidé, a když se vešlo do sálku, tak už byl více než slušně zaplněn.

Ti z muzikantů, kteří používají techniku ke svým nástrojům již byli v plné práci. Však to nějaký čas potrvá, než "natahají ty své dráty", propojí je s mikrofony, reproduktory .. Ostatní jsou v pohodě a jen naladí své nástroje. V době, kdy jsou k disposici elektronické ladičky, je to "brnkačka". Strunné nástroje naladí i člověk bez hudebního sluchu. Stačí, když pozoruje displej ladičky.

S radostí jsme přivítali hostujícího Jirku Váňu s housličkami, který vytvořil s Blankou Plačkovou výborné duo a velký aplaus sklidil Přemek Svatý, který přišel s banjem po mnoha měsících odmlky. Přišel právě včas, protože již předem omluvil svoji neúčast náš kmenový banjista a miláček žen, Petr Kabeš. Když jsem u těch absencí, tak ještě (a hodně) chyběl Láďa Novák. Sice se také omluvil i další z Nováků Pavel, ale kytar bylo dost. vždyť vedle Michala Hrbáčka to byli Fanda Novák, Jirka Steklý a již podruhé přijel ze Sadské Milan Cína se svou 12.strunkou. Málem jsem zapomněl na dalšího hosta, Honzu Osičku z Milovic, který tentokrát "tvrdil" muziku se svou baskytarou. Aby výčet muzikantů byl úplný, tak na konec jsem si nechal naše děvčata - vedoucí Ivu Misařovou s mandolinou a zpěvačky Marušky Málkovou a Steklou a Růženku Masopustovou.

Tím, že jsme byli v Semaforu již několikrát, tak jsme si pro muzikanty a zpěvačky našli asi ideální rozestavení. Před kapelou bylo dokonce i slušné místo na tanec. Však to také Iva hned při svém přivítání hostů kvitovala a vyzvala návštěvníky, aby ho využili.

Po tradiční úvodní písničce se začalo hrát podle připravených desítek s pauzami na protažení a možnost kuřákům, aby si trochu "provětrali plíce".

Už jsem to v předchozích popisech uvedl, ale nedá mi to, abych opětovně nevyzvedl výtečný sbor, který máme v publiku. Bez vás by to nebylo "to pravé ořechové". A zpívat s námi není tak jednoduché. Téměř každá písnička má svoji předehru a dohru, občas jsou vkládána sóla, a aby toho nebylo málo, tak se u některých písniček mění rytmus i v průběhu skladby!!! A náš sbor to zvládá. Velká pochvala. Však jsme také rádi, že chodíte a podporujete naše úsilí.

Poměrně brzo se objevil první pár, který se rekrutoval z místních "štamgastů", ale po několika dalších písničkách se parket zaplnil zcela. Zejména, když se "pochlapil" i náš tanečník Fanda Novák, který opustil kytaru a připojil se k dalším. Toho hned Iva využila a spustila sérii písniček, které se k tanci hodí. Především typické country, na které tanečníci hned reagovali. Bylo to hezké podívání. Je vidět, že už "nějaký ten pátek" spolu tancují a stále se zdokonalují. Pomalu by to stálo za úvahu již programově vložit nějaké jejich vystoupení.

V jedné z přestávek Iva vyzvala přítomné, aby pobavili ostatní nějakým vtipem či básničkou. Samozřejmě toho využil Přemek Svatý, který sice vypadá jako "suchar", ale dovede přesvědčit ostatní, že to není pravda. Však také přednesl krátkou, ale pěknou básničku. Potom zábava začala trochu sklouzávat, takže to raději Iva "utnula" a vrátili jsme se k muzicírování. Není však vyloučeno, že se k vtipům opět vrátíme a mohli byste si něco předem připravit.

Večer ubíhal "jako voda". Chtěli jsme původně končit o desáté, ale ještě před jedenáctou se ozývaly ze sálku požadavky na další a další písničky. I když byla sobota a mohli jsme se další den v pohodě dospat, byla tato noc o hodinu kratší díky přechodu na letní čas. A to tím spíše, že mezi námi byli jedinci, kteří za sebou měli "noční", když přišli domů pozdě v noci z předcházející akce.

Tak ještě "Dudy z Edinburgu" a nakonce tradiční "Sbohem lásko" a šlo se do "hajan".

Mylím, že nebudu sám, když řeknu, že to byl vydařený večer, ke kterému přispěla i rychlá obsluha. Člověk neměl ani dopito a už se objevila číšnice. Žízní, ale ani hladem tam nikdo trpět nemusí.

Pozor - další Zpívánky jsou již příší opět v sobotu, a bude to tedy 31.3.2018 od 18:00 hodin v restauraci "Na Růžku". Je tam menší sál, takže raději přijďte včas, abyste měli místo.

Pro dokreslení situace několik fotek.

Zpět na stránku Realizované akce.