ZPÍVÁNKY NA RŮŽKU - 31.3.2018

Stejně jako se "pachatel vrací na místo činu", tak i my jsme se vrátili do sálku restaurace "Na Růžku" v Nymburce. Venku bylo "psí počasí". Drobně, ale vytrvale pršelo, a proti dopoledni se výrazně ochladilo.

Odlehlost restaurace a počasí se zřejmě promítlo do návštěvnosti. Sálek byl sice slušně obsazen, ale proti minulému hraní na stejném místě byly volné židle.

Absence byla i mezi muzikanty. To, že chyběl Pavel Novák, se dá pochopit. Přijet až z Plzně si zahrát a zazpívat je přece jenom složitější. Chyběl i další z Nováků Fanda, který již od poloviny týdne "klempíroval" se zády a omlouval se i ze zkoušky. Všem scházel Petr Kabeš se svým banjem, takže řada písniček tak přišla o vložená sóla. A nešlo jen o sóla. Takové "Zrádné banjo" nebo "Růže z Texasu" si pomalu bez něho ani nedovedeme představit. Doufejme, že na příští hraní opět budeme kompletní.

Takže, kdo tedy nakonec za Zpívánky "držel prapor"? Samozřejmě Iva Misařová s mandolinou, Blanka Plačková s housličkami, s kytarami Michal Hrbáček a Jirka Steklý. Kytarovou sekci výrazně i pěvecky podpořil hostující Mirek Durchšpek z Velké Oseka. Už s námi letos v lednu hrál a tak jsme věděli, že nám pomůže. Nakonec jsem si nechal Vlastíka Dymáčka, který opět potvrdil, že to s baskytarou "umí". Jo, a málem jsem zapomněl na Láďu Nováka a jeho harmoničky. A samozřejmě na zpěvačky.

Po nezbytné zkoušce, kdy se vyladily reproduktory pro ozvučené nástroje (mandolina, housle, první kytara a baskytara) se začalo. Nejdříve se hrály písničky podle předem určeného pořadí, ale s postupem času stále častěji přicházely návrhy z pléna.

V průběhu večera Iva seznámila přítomné s plány Zpívánek na další období. Nejdříve bude delší pauza. Hrát se bude až v sobotu 28.4.2018 v restauraci "Semafor", a potom budou následovat dvě akce:

  1. Hned v pondělí 30.4. to budou "Zpívánkové čarodějnice". A sice v resturaci Žofín. Tato akce měla v předchozích letech velký úspěch a bylo k vidění několik velice zdařilých masek. Doufáme, že tomu bude i letos.
  2. Další akcí bude "Zpívánkový pochod". Bude to v sobotu 12.5.2018. Podle předběžných informací by se mělo jet vlakem do Luštěnic, a potom přes Lučeň a Jivák do Čachovic. Počítá se s účastí pěších, cyklistů, ale můžete dojet i autem na Loučeň, kde se bude hrát a zpívat.

Obě akce ještě budou podrobněji popsány a jste na ně předem zváni. Především na "pěšárně" bude důležitou roli hrát počasí. Snad už se umoudří a bude nás provázet sluníčko.

Ale zpět k popisu večera. Na tanečky tentokrát vůbec nedošlo, i když k tomu naše vedoucí Iva Misařová vyzývala přítomné již při zahájení, a potom i v průběhu hraní. Jedním z důvodů bylo, že tentokrát bylo málo vyhlášených tanečníků, kteří by mohli strhnout i domácí. Tak snad příště.

Bohužel se potvrdila i negativa restaurace Na Růžku - i když je u výčepu několik stolků, štamgasti obsazují i stoly v sále. Muzika je moc nezajímá. Vede to k tomu, že aby se slyšeli, tak i při muzice zvyšují intenzitu svých debat. Iva je sice několikrát požádala o klid, ale to působilo jen chvilku. Silně to ruší. Když se k tomu přidá i špatná akustika, tak to nakonec vede k menšímu souboji, který muzika nemůže vyhrát.

Končilo se dlouhou sérií písniček na přání. Nakonec tradiční "Sbohem lásko" a šlo se domů. Venku sice pršet přestalo, ale bylo chladno a nevlídno. Určitě byli všichni rádi, že doma "zalezli do kanafasu".

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.