HRANÍ V SEMAFORU - 28.4.2018

Po delší odmlce jsme se sešli se svými příznivci v prostorách restaurace Semafor v Nymburce. Venku panovalo téměř letní počasí, a tak existovala obava, kolik lidí přijde. A skutečně - absence byla i mezi muzikanty, ale i tak byl sálek více než slušně zaplněný.

Z muzikantů chyběl Fanda Novák, který zřejmě laboroval doma s nachlazením a scházel i Petr Kabeš. Jeho banjo při některých písničkách nejde nahradit. Základ skupiny byl jinak kompletní a doplnil ho hostující Petr Konrád se svou "dvanáctistrunkou". A byla to vydatná posila. Petr "umí".

I díky Vlastovi Dymáčkovi, který svoji baskytaru ovládá s bravůrou jemu vlastní, Zpívánky od začátku "pěkně šlapaly". Přispěly k tomu naše zpěvačky, kde sice chyběla Maruška Steklá, ale byly po značnou dobu posíleny o Šárku Pekárkovou. A nemůžeme než pochválit velký pěvecký sbor složený z našich příznivců. S pomocí zpěvníků či jen z paměti nás podporují v muzicírování. Znají i kdy jsou nástupy, sóla .. No, paráda.

Iva Misařová využila přítomnosti Šárky a tak jsme zahráli celou sérii písniček, kde její hlas vynikne. Mezi nimi příkladně "Desatero", "Já písnička" a další. V jedné ji pomohl i její syn Martin, který zřejmě zdědil po mamince hudební nadání.

I na tanečky došlo. Nejdříve to byly nesmělé pokusy, ale s postupem času se parket naplnil. Bohužel je to s mužskými problém, a tak převládaly především dámy. Jejich taneční kreace byly obdivuhodné. Scházel náš hlavní tanečník Fanda Novák a jeho parta country tanečníků. Tak snad příště.

O jedné přestávce Iva Misařová připomněla hraní 30.4.2018 v restauraci "Žofín", které je vedeno v duchu čarodějnic. Vyzvala přítomné dámy, aby "prohrabaly" šatníky a našly si vhodné oblečení, případně využily paruky či vhodné líčení k docílení co nejlepšího vzhledu. Uskuteční se totiž soutěž o nejkrásnější čarodějnici. Vedle toho připomněla další akci Zpívánek, a to 5.ročník Zpívánkových šlápot. Ty se uskuteční 12.5.2018, kdy se pojede vlakem do Luštěnic a odtud pešky do Loučeně, kde se bude hrát v resturaci "U Náměstků" (starý název "U zeleného stromu"). Den uzavře vystoupení skupiny "Druhá míza" baskytaristy Vlasty Dymáčka v restauraci na zimním stadionu v Nymburce. Vystoupení začíná v 19:30 a vstup je gratis. Přijďe si je poslechnout a s nimi si i zazpívat. Jsou výborní.

V první části večera se hrály písničky především podle určeného pořadí, ale s postupem večera došlo i na písničky na přání a na písničky, které se hrají méně často. Objevily se i písničky úplně nové : "Šest bílejch koní", "Dej Bože můj", "Vizovice", "Kůň bílý". Najednou dost velká porce. Byl připraveny i texty, takže si je lidé mohli hned s námi zazpívat. Jedná se o pěkné písničky, které jistě najdou trvalé místo v našem repertoáru.

A nešlo jen o nové písničky. Po poměrně dlouhé odmlce jsme se vrátili k "vypalovačce" "Gorale", která hned sklidila zaslouženou positivní odezvu.

Čas "letěl jako zblázněný". Už byla závěrečná desátá a stále a stále se objevovaly návrhy na písničky na přání. Všechno však má svůj konec. Na závěr již tradička "Sbohem lásko" a šlo se domů. Však jsme tu desátou hodně "přetáhli".

Fotek tentokráte není tolik jako jindy, ale pro dokreslení večera to jistě stačí.

Zpět na stránku Realizované akce.