TANEČNÍ VEČER NA TARASE - 10.8.2018

Po nekonečně dlouhé době veder se konečně výrazně ochladilo a venku bylo dýchatelně. Meteorologové sice vyhrožují, že je to dočasná záležitost a opět se oteplí, ale snad ta tepla už nebudou tak hrozná. Pro nadcházející večer bylo důležité, že se můžeme soustředit především na muziku a nemyslet na to, jak se tomu vedru vyhnout, nebo se alespoň částečně ochladit.

Do prostor restaurace Na Tarase se Zpívánky vrátily po více než roce. Naposledy jsme tu byli 18.3.2017 a byli jsme tam docela spokojení. Potom však byla restaurace dlouho zavřená a ke znovuotevření došlo až na začátku tohoto léta. Vždy jsme však hráli ve vnitřních prostorách. Zpočátku v malé jídelně, ale potom i v hlavním prostoru. Bylo to tam trochu stísněné, ale vyhověli jsme si.

V pátek 10.8.2018 jsme vůbec poprvé využili venkovní terasu restaurace. Jde skutečně o terasu, která je vystavěna nad vodním příkopem Malá Vala, což je součást středověkého opevnění města. Je tu příjemnější klima jak v důsledku přítomnosti vody, tak i stínu mohutných stromů, které prostor obklopují. Jeden z nich vyrůstá přímo z plochy terasy. K posezení zvou mohutné dřevěné soupravy stolů s lavicemi. K disposici je i malý taneční parket. Všechna místa k sezení i parket jsou zastřešené, takže akcím nevadí ani déšť. Obsluha tu má k disposici i výčepní stolici a gril. Mají to docela dobře vymyšlené.

Jediný problém z hlediska kontaktu Zpívánek a přítomných příznivců je to, že stoly jsou rozmístěné podél břehu Valů a prostor určený pro hudbu je položen excentricky. To navadí, když muzika "jede na elektriku", ale při akustickém hraní by to bylo špatné. Proto bylo rozhodnuto, že Zpívánky obsadí taneční parket s tím, že pro tanečníky je všude jinak místa dost. To řešení se ukázalo jako víc než dobré. Už jen úvodní zkouška ukázala, že kontakt mezi muzikou a lidmi je výborný.

Muzikantské obsazení bylo tentokrát trochu ochuzené. Chyběli totiž z kádru Petr Kabeš s banjem, který byl s rodinou na dovolené, Pavel Novák s kytarou, který nepřítomnost avizoval předem. Citelně chyběl i další z Nováků, tentokrát Láďa a jeho harmoničky a další rytmické nástroje jako jsou lžičky, rumba koule .. Samozřejmě, že to trochu oslabilo barvu a sílu Zpívánek, ale tak zásadně to však nevadilo. Byla tady mandolína v rukou Ivy Misařové, housličky Blanky Plačkové, tři kytary (Michal Hrbáček, Fanda Novák a Jirka Steklý). Ten poslední si v průběhu večera docela dost zafoukal do své flétničky. Na baskytaře tentokrát zaskakoval Radek Rychecký. Pěvecky držely Zpívánky naše Kamelie ve složení Marušek Málkové a Steklé. Občas jim pomohla i Terezka Rychecká, která jinak zkoušela hrát na hudbení nástroj.

Ve výběru písniček navázala Iva Misařová na naše minulé vystoupení U Vodárny. Jelo se podle připraveného pořadí jen s tou výjímkou, že se vynechávaly písničky, kde mělo hlavní slovo banjo a jeho vládce - Petr Kabeš. Toho prostě ostatní nástroje nenahradí.

Nemá cenu vyjmenovávat hrané písničky. Snad jen opětovně potvrdit, že výborně funguje náš pěvecký sbor, který máme v našich příznivcích. Už to bylo konstatováno několikrát, ale jsme jim zato vděčni a dělají nám rodost.

V poslední době už pomalu začíná být obvyklé, že na začátku hraní to s návštěvou nevypadá nijak slavně, ale v průběhu času se prostor čím dále více zaplňuje. Platilo to i tento pátek. Okolo deváté už byly téměř všechny stoly obsazené.

Snad to bylo přibývajícím šerem či celkovou náladou. Na ploše mezi stoly se objevil nejdříve jeden taneční pár, který rychle nalákal do tanečního reje další. Iva na to okmažitě zareagovala změnou v programu písniček a nasadila takové, které k tanci přímo vybízely. Že na parketu bylo živo můžete vidět i na fotkách.

Je třeba pochválit obsluhu. Nikdo si nemohl stěžovat, že mu chybí pití a o hladu také nikdo nebyl. Rozpálil se gril a měli jsme k výběru poměrně široký sortiment grilovaných masíček. Nejvíce na odbyt šly bramboráčky, ale taková grilovaná krkovička s dvěmi pikantními omáčkami taky "neměla chybu". Však také většina přítomných nabídky využila a kuchař u grilu měl co dělat, aby stačil objednávkám.

Čas běžel "jako splašený". Už bylo dávno po desáté a stále a stále se objevovaly požadavky na další písničky. Většinou byly vyslyšeny, ale všechno má svůj konec. Na závěr ještě Sbohem lásko a šlo se domů.

Další hraní je za týden opět v pátek. Je to 17.8.2018 se začátkem v 18:30 hodin a vracíme se do restaurace U Vodárny. Těšíme se na vás.

Fotek je tentokráte opravdu málo. Stále se nenašel nikdo, kdo by udělal dostatek kvalitních fotek a nemusel odskakovat z postu zpěvačky či hráče v průběhu hraní, což není dobré řešení. Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.