U VODÁRNY - 29.9.2018

Od posledního vystoupení Zpívánek na veřejnosti uběhl delší čas a tak jsme byli natěšení muzikantské jádro Zpívánek na setkání s našimi příznivci. Venku se citelně ochladilo, ale hrálo se v útulném prostředí restaurace "U Vodárny" a tak to nevadilo.

Personál nás překvapil, protože v krbu hořel oheň a místnost byla příjemně temperovaná. Však to bylo potřeba. Dokonce se řada z nás připravila na chlad a měla připravené teplé oblečení. Nebylo třeba. Šlo se do triček.

O půl sedmé, tedy v čase, na který byl ohlášen začátek hraní, bylo v místnosi téměř "pusto a prázdno". Došlo dokonce k situaci, kdy bylo více muzikantů než diváků. Situace se však s postupem času radikálně změnila, takže po osmé byly prostory restaurace více než slušně zaplněné.

Co ke Zpívánkám: tradiční jádro ve složení Iva Misařová s mandolinou, Blanche Plačkové s housličkami, na kytary Michal Hrbáček, Fanda Novák, Jirka Steklý, z Plně dojel Pavel Novák a hostovala Vendulka Šaldová. Změna byla na postě basáka, kde tvrdil muziku po delší době Luboš Miřatský. Harmoničky dalšího z Nováků - Ládi a banjo Petra Kabeše tentokrát chyběly. Škoda, oba dobře zapadají do Zpívánek, a to nejen svými nástroji, ale i jako kamarádi. Měli již na tento termín jiný program a to je třeba respektovat.

Bez ohledu na naplněnost restaurace se začalo hrát. Jak jinak než písničkou "Co nevidět se sejdem" a hned od začátku bylo znát, jakou posilou je Luboš Miřatský se svou baskytarou. Bravůrně nejen doprovázel naše hraní, ale především muzikanty rytmicky vedl, takže to krásně "šlapalo". K celkovému dobrému dojmu přispělo i nové uspořádání hráčů na nástroje i zpěvaček. Basa pěkně v rohu místnosti se zvučným reproduktorem nastaveným na basové tóny. Michal vlevo od ní, takže Iva, která stála vpravo od basy byla dobře rytmicky vedena nejen basou, ale při nástupech i kytarou Michala, na kterého nejen viděla, ale také lépe slyšela. Dobré také bylo, že se kytary rozdělily po dvou na koncích muzikantských křídel.

"Na rozkoukání" se hrálo nejdříve podle připraveného pořadí, ale s postupem času začalo docházet i na písničky na přání.

Na tanečky to dlouho nevypadalo. Změnil to příchod nově příchozí dvojice, která využila hned jedné z prvních vhodných písniček. Potom se osmělili i další páni a rázem si situace vyžádala řadu písniček vhodných na tancování. Vycházelo to. Jen s písničkou "Gorale" Iva narazila. U ní rytmus až zběsilý všechny tanečníky odradil.

A ještě malý úsměvný detail spojený s tancováním - byla ohlášena "Šenkýřka", ale ta místní se z objetí vymkla a utekla za nálevní pult. O tancování nechtěla ani slyšet. Ani se není čemu divit. Opět to byl "kvapík", který by zdolal asi každého tanečníka.

Velký aplaus dostali Fanda Novák za přednes písničky "Svařák", a také Iva, která se pěkně "rozparádila" a předváděla taneční kreace i na židli. Písnička si získala i další v sále. Dokumentují to i vložné obrázky.

Odezněla i řada novějších písniček a úplnou premiéru měla písnička "Dej mi tón" a podle příznivého ohlasu se asi bude hrát často i na přání.

Desátá hodina, kdy se mělo původně končit, dávno odbila, ale stále a stále se ozývaly návrhy na písničky na přání. Na závěrečnou "Sbohem lásko" došlo až těsně před jedenáctou. To však už řada lidí odešla. Přece jen to byl na někoho dlouhý čas.

Venku čekala už poměrně chladná noc. Teplé oblečení přišlo vhod.

Další hraní bude za 14 dní. Tedy opět v sobotu. Bude to 13.10.2018 a zřejmě v "Semaforu", ale ještě to tam není dojednané, takže sledujte úvodní stránku naší webové prezentace.

Pro ilustraci průběhu večera pár fotek pro připomenutí účastníkům a ostatním, kteří se na tuto stránku dívají.

Zpět na stránku Realizované akce.