V SEMAFORU - 15.12.2018

Restaurace "U Vodárny" se před vánočními svátky zavírá. Mají tam vymalovat a udělat nějaké změny v interiéru tak, aby byli připraveni na letošní oslavu Silvestra a na rok 2019. Proto ta změna místa našeho setkání. No, ani to moc nevadilo, protože v "Semaforu" se již tradičně daří vytvořit dobrou atmosféru a personál nás tam rád vidí.

Začátek se už po několik hraní ustálil na půl sedmé, ale s předstihem tam dorazilo nejen jádro Zpívánek, které je závislé na "drátech", ale i docela slušný počet našich příznivců. Zřejmě pod dojmem našich posledních setkání, kdy bylo vždy plno a "Na Růžku" dokonce někteří z nich se do sálku vůbec nedostali.

Když jsme u těch muzikantů, tak byla tentokrát "plná sestava". Iva Misařova s mandolinou, Blanka Plačková s housličkami, Petr Kabeš s banjem, Láda Novák s harmoničkami a dalšími chrastítky. S kytarami dodávali muzice barvu Michal Hrbáček, Fanda a Pavel Novákové a Jirka Steklý, který občas fouknul do flétničky. Na posici baskytaristy byl tentokrát Vlastík Dymáček. A nesmíme zapomenout na naše zpěvačky, které také byly v plném síle - Marušky Málková a Steklá a Růženka Masopustová.

Začalo se téměř "na čas". A jak jinak než písničkou "Co nevidět se sejdem". Bez zbytečných pauz mezi písničkami se vždy odehrála desítka a po každé z nich byla pauza. To však pro lidi, kteří za námi chodí, není žádná novinka. A před každou písničkou krátké oznámení, aby si lidé mohli písničku najít ve svých zpěvnících a "jde se na věc".

Když jsme u těch zpěvníků, tak si vnímaví účastníci mohli všimnout, že dva z muzikantů již nemají zpěvníky v klasické papírové formě, ale "listují" v tabletech. Je to pro Zpívánky nová věc, která má své výhody i nevýhody, ale pro svou malou velikost a nezávislost na osvětlení to má svoje opodstanění.

Že je už předvánoční čas připomenuly některé dámy. Na jejich stole se už objevilo vánoční cukroví. Bylo vynikající.

Ve druhé polovině večera sáhla Iva do seznamu písniček, které jsou v našem programu úplnými novinkami. Jen namátkou - "Šlapej dál", "Láska je věc kouzelná", "Zvony mě do dáli zvou", "Hlídej lásku, skálo má" .. Iva hned dávala k disposici lidem texty, aby se mohli zapojit do zpěvu. Vesměs se jedná o chytlavé a známé songy, takže je brzo určitě znovu uslyšíte a jistě si je s námi s chutí zazpíváte. Můžete se těšit, v relativně krátké době přibudou ještě další.

Není bez zajímavosti a je to i logické, že v rámci písniček na přání se opakují většinou každé vystoupení stejné písničky. A to ani není třeba mluvit o Milánkovi Horskému, který si vždy žádá ty jeho - Frenkyho Dlouhána, Buráky .. Už ani nemusí svá přání vyslovit. Stačí, když jde k muzice a už víme, co chce zahrát.

Už delší dobu je Fanda Novák předzpěvákem "Svařáku", který opět roztančil přítomné. Když na to navázala "Šenkýřka", tak nestačil miniaturní taneční parket a tančilo se i mezi stoly.

Při zahájení byly obsazeny všechny stoly v dolní části sálku, ale v průběhu hraní docházeli další a další, takže nakonec bylo opět plno. Je to příjemné zjištění, že se naše společné večery líbí. Budeme se snažit, aby tomu tak bylo i nadále.

Čas plynul neskutečně rychle. Ani jsme tomu nechtěli věřit, ale bylo už skoro jedenáct a stále se "hrnuly" požadavky na další a další písničky. Všechno však má svůj konec. Na závěr si sál zazpíval "Divokej horskej tymián", kde za zmínku stojí souzvuk harmoničky Ládi Nováka a flétničky Jirky Steklého. Ještě závěrečná "Sbohem lásko" a šlo se do mrazivé noci. No, ani moc mrazivá nebyla. Vůbec zima se chová již řadu let jinak, než ji máme ve vzpomínkách z našeho mládí.

Pár poznámek k programu Zpívánek do konce letoního roku. Těsně před Vánocemi se uskuteční sváteční hraní 22.12.2018. Vracíme se do restaurace U Vodárny se začátkem v 18:30 hodin. Budou se zpívat i koledy. A konec roku bude opět "U Vodárny". Sálek je beznadějně vyprodán. Jen pro ty, kteří mají vstupenky - večer je veden v duchu 1.republiky. Takže oblečení, účesy a vůbec vše, co tu dobu připomíná, je vítáno.

Pokud se týče fotek, tak je na místě poděkovat Pepovi Koláčnému, který se hned na začátku ujal fotoaparátu. Protože následně fotili i manželé Steklí, tak fotek je tentokrát "hafo". Můžete se na ně pro připomenutí účastníkům a ostatním podívat, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.