ZPÍVÁNKOVÉ ČARODĚJNICE - 30.4.2019

Slet čarodějnic si naše děvčata nenechají ujít.Již třetím rokem Zpívánky nejenže oslavují jejich rej, ale dokonce vyhlašují soutěž o "Miss Zpívánková čarodějnice". A letos, stejně jako v předchozích ročnících to opět stálo za zhlédnutí.

Termín těchto sletů je mimo obvyklé pořadí a jednoznačně se odvíjí od data posledního dubna. Bez ohledu na konkrétní den v týdnu. Tentokrát to vyšlo na úterý, ale tím, že je druhý den státní svátek, může se to počítat jako pátek či sobota.

Slet se konal v restauraci "U Vodárny" a již desítky minut před stanoveným začátkem přicházeli muzikanti a příznivci Zpívánek, ale především začaly "přilétat" i čarodějnice. Bylo až s podivem, s jakou fantazií, péčí i smyslem pro detail na sobě zapracovaly. Konečně o tom svědčí především fotky, které si můžete prohlédnout v textu, a především na cloudu (úložišti dat na internetu. V našem případě je to "Rajče"), kam se dostanete při rozkliknutí odkazu, který je v závěru popisu.

Je už znát, že už rok značně pokročil. Začátek byl, jako tradičně, v 18:30 hodin, ale venku panovalo denní světlo, takže nebylo ani třeba rozsvítit vnitřní osvětlení.

Začátek hraní se trochu zpozdil, protože lidé obklopili "čarodejnice" a obdivovali vynalézavost, s jakou k soutěži přistoupily. Změny se v některých případech dotkly nejen oblečení, ale i nalíčení, změny barvy vlasů .. Výborné byly i jejich doplňky, ve kterých jednoznačně vládly doplňky čarodějnické, v nichž na prvním místě byla košťata různého provedení. Až důrazná výzva vedoucí Zpívánek Ivy Misařové vedla k tomu, že se začalo s muzikou.

Zpívánky byly v barvě zvuku dost výrazně ochuzeny tím, že chybělo banjo, které mandolina, přes veškerou snahu, nemůže nahradit. Scházel i Pavel Novák, který chyběl nejen jako kytarista, ale především jako zpěvák. Nepřišel ani Láďa Novák s harmoničkami, kterého nahrazoval hostující Vlasta Dymáček. Jinak obsazení obvyklé.

V obsazení sálku bylo patrné, že v úterní večer byla v Nymburce silná konkurence v dalších akcích. Zejména to bylo pálení čarodejnic, hrálo se i na dalších místech, takže tentokrát nebylo plno. V průběhu sice dorazili ještě další, ale stále ještě byla řada volných míst.

Průběh hraní snad ani není nutno zvláště popisovat. Měl standardní průběh. Zpočátku se hrálo podle předem určeného pořadí a v druhé části večera docházelo k hraní na přání.

O druhé pauze došlo k vlastní soutěži o "Miss Zpívánová čarodějnice". Dámy na vyzvání samotného Lucifera v podání Jirky Steklého se nedříve shromáždily ke společné fotce, aby posléze promenádovaly kolem komína (sloupu, který stojí uprostřed místnosti) tak, aby si je mohl každý dobře prohlédnout. Již v průběhu promenády vyjadřovali pánové Luciferovi své názory k volbě. Po sečtení hlasů byly vyhlášeny čtyři nejkrásnější v pořadí

  1. Jiřinka Martincová
  2. Šárka Pekárková,
  3. Iva Misařová a
  4. Maruška Málková.

Zda to hodnocení bylo správné je obtížné vyjádřit, protože i další dámy byly úžasné - Hanka Lejsková, Růženka Masopustová, Zdena Winterová, Olinka Říhová, Vendulka Šaldová. Díky všem za jejich odvahu a vynalézavost.

Poté pokračovala hudební část. I na tanečky došlo, ale na parketu bylo tanečních páru tentokrát bylo docela málo. Dokonce ani Šenkýřka nezvedla lidi od stoů do kola.

Když už byla v předcházejím povídání řeč o dalšch příchozích, tak je na místě zmínit se o hudebních nadšencích z Velkého Oseka, kteří nejdříve byli na podobné akci v Pátku, ale nelenili a na kolech absolvovali ještě cestu do Nymburka, aby se přidali k nám. Obdivuhodné a potěšující. O to více, že jsou výraznou posilou do pěveckého sboru. Tím spíše, že ani nemusejí mít zpěvníky. Texty většiny písniček mají pěkně uložené ve své hlavě.

Večer se neodvratě blížil ke svému závěru. Ještě před ním připomenula Iva Misařová Zpívánkový pochod, který se uskuteční v sobotu 4.5.2019. Pro "pěšáky" z Nymburka a okolí odjezd vláčkem z hlavního nádraží v 9:01 hodin do Veltrub, kde bude první zastávka s muzikou. Poté pěší přesun na Oseček do hospůdky, kde bude oběd a další hraní. Potom pěšky přes Libici na Soutok, kde bude rozchod. Může se využít silničního vláčku, který ze Soutoku jezdí na okraj Poděbrad. Těšíme se na vaši účast. Upozornění - jak k restauraci "Myslivna" ve Veltrubech, tak i k hostinci na Osečku se dá přijet autem.

Další hraní bude až 18.5.2019. Místo bude včas oznámeno.

Obrázkové dokumentace je poměrně dost, takže si mohou účastníci večera některé detaily připomenout a ostatní si mohou udělat lepší obrázek o průběhu večera .

Zpět na stránku Realizované akce.