ZPÍVÁNKOVÁ POHODA V SEMAFORU - 7.9.2019

Pomalu, ale jistě končí letní dny, které letos byly obvláště teplé. S nimi končí i hraní pod širým nebem (no, vlastně spíše pod přístřeškem před restaurací "Žofín"). Docela se nám tam líbilo, protože to prostředí bylo příjemné. Našli si tam cestu nejen naši příznivci, ale objevili se i noví a bylo tam dost těch, kteří tudy projížděli na kolech a alespoň na nějaký čas se zastavili poslechnout si muziku. Když se k tomu přičetli ještě "štamgasti", tak tam bylo vždy hodně lidí. A důležité bylo i to, že nás tam personál rád viděl a vytvořil pro nás vždy dobré podmínky.

Nastalo menší dilema, kam se "schovat" pod střechu. No, rozhodování nebylo až tak moc velké, protože restaurace "U Vodárny" je stále zavřená, takže zbývá "Žofín" nebo "Semafor". Tentokrát vyšla kerta na"Semafor".

V 18:30, kdy byl stanoven začátek akce, byl sálek, který je za výčepem, více než slušně zaplněn. Příjemné bylo, že už při průchodu výčepem nás "štamgasti" hlasitě vítali.

Protože jsme tam již hráli x-krát, tak jsme dobře věděli, do čeho jdeme a stabilizovali usazení muzikantů i zpěvaček. Střed a levé křídlo muzikanti, pravé křídlo zpěvačky.

Ze stabilních hráčů chyběli dva kytaristi (Fanda a Pavel Novákové), které nahradila hostující nerozlučná dvojice Vlastík Černý a Vendulka Šaldová, ale především chyběl Petr Kabeš se svým banjem, který scházel i v mužském pěveckém projevu Zpívánek. Potěšitelné bylo, že se nám vrátila Blanche Plačková se svými housličkami. Ty mají v některých písničkách téměř nezastupitelnou úlohu - třeba "Zlaté střevíčky".

S ohledem na absenci Petra Kabeše jsme sice vynechali některé písničky, kde důležitou roli hraje banjo, ale nakonec jsem "dali" i další, kde by banjo bylo dobré, ale když není, tak není - třeba "Růže z Texasu", "Rodné údolí" a další.

Taneční miniparket byl dlouho prázdný, i když k tanci vedoucí Zpívánek Iva Misařová přítomné několikrát vyzývala. Nakonec se jí přání vyplnilo a dokonce se přidaly do tance i dvojice z lokálu.

Nečekaně se v "Semaforu" objevil i Bořek Kolář se svým kamarádem. Bohužel neměl sebou harmoničky, a tak si alespoň s chutí zazpíval.

Po delší době tentokrát nezazněl "Svařák", protože chyběl Fanda Novák, ale nedošlo ani na další přísničky obdobného ražení jako je "Šenkýřka", nebo "Kousavá deka". Přesto byla nálada v sálku velice příjemná a pohodová. I z fotografií je vidět, že se tam lidé přišli pobavit, zazpívat si, zatančit či jenom poslechnout muziku a v pauzách si popovídat s přáteli. To nás těší, protože v tom vidíme naplnění našich záměrů zatáhnout do muziky a aktivní účasti na ní co nejvíce lidí.

Zajímavým hudebním zpestřením byl přínos hosta, který se představil jako Jirka, a který většinu písniček podbarvoval rytmikou vyluzovanou na dvě lžíce. Docela se přitom "vyřádil", když i přecházel před muzikanty a trochu se i předváděl. Pro Zpívánky používání lžic není nic nového, protože je často používal Láďa Novák, ale ten bohužel již delší dobu nechodí. Škoda, rádi bychom ho opět mezi námi viděli.

S pokračujícím večerem ubývalo písniček podle připraveného seznamu a naopak se stále častěji hrály písničky na přání. Sice se říká, že samochvála "smrdí", ale troufnu si říci, že "Divokej horskej tymián" byl tentokrát zahrán bez chybičky. A není to přitom jednoduchá písnička.

V samotném závěru se hrály především novější písničky jako "Stín staré řeky", "Klekání" .. A využili jsme svého basisty, abychom předvedli dvě téměř poprockové skladby - "Ráno (Ranní můra) a "Srdce v ruce mám".

Noc pokročila. Sálek se začal vyprazdňovat, takže ještě na závěr "Sbohem lásko" a byl konce podařeného večera. Však také už bylo po 11.večerní.

Další hraní je opět v sobotu, a to 21.9.2019 od 18:30 hodin. Místo ještě určíme později. Zřejmě to bude "Žofín". Sledujte naše webovky, kde se dovíte včas vše.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo. Zatím jsou tu fotky z jednoho zdroje, ale pokud Jirka Čenovský pošle další, tak fotogalerie bude doplněna o další obrázky.

Zpět na stránku Realizované akce.