GARDEN PARTY U HRUBEŠŮ - 12.7.2020

Aktivity Zpívánek nespočívají jenom ve zkouškách a vystoupeních, ale snažíme se vylepšovat již tak dobré vztahy mezi členy a našimi stoupenci. Takže už pravidelné jsou naše pěší toulky okolní krajinou, občas vyjíždíme na kolech nebo slavíme různá výročí, či jen tak se sejdem. Tentokrát nás pozvali manželé Hrubešovi na posezení spojené s grilovačkou a muzikou k nim do zahrádkářské kolonie před Komárovským mlýnem na zálabské straně Nymburka.

Prakticky nikdo z pozvaných vlastně nevěděl, kde přesně to je, a tak jsme se domluvili, že se setkáme na rozcestí před kolonií, a potom "vyšleme zvědy" nebo nám někdo přijde naproti. Dopadlo to výborně. Sešli jsme se téměř přesně před 16.hodinou. Je to přece jenom trochu stranou, takže hodně lidí přijelo auty, nebo kolech. U brány do areálu zahrádek nás již čekali Hrubešovi a dobře, že jsme přijeli společně. Zahrádkáři mají své zkušenosti a brána se pečlivě zamyká, takže cizí se tam tak lehce nedostane.

Hrubešovi mají pozemek s restauaranou chatkou uprostřed osady, takže byla obava zda nebudeme další rušit, ale byla to obava lichá. Naopak sousedé přišli na posezení.

Jen pár slov uznání k práci, kterou tam Láďa se Šárkou odvedli. Chatka je celá zrestarovaná s čerstvě udělaným prostorným krytým přístřeškem. Trávníček, malý bazén na koupání, skleník, ale také květinové záhony, něco zeleniny .. Práce "jako na kostele".

Již před našim příchodem bylo vše připraveno - stolové uspořádání, grilovací deska už se rozpalovala. Fanda Novák hned byl jako doma a ujal se grilování. Sýr v alobalu, nějaké stejky, špekáčky ... Pro osvěžení hrdel pivo alkoholické i nealkoholické a výborná vína, která Láďa kupuje přímo od vinaře. Hladem ani žízní rozhodně nikdo netrpěl.

Po krátkém seznámení s prostředím a konzumaci "trocha papání" i přípitku na přivítanou se začalo s muzikou. Tentokrát žádné předem připravené pořadí, ale od začátku na přání. Aby to zjednodušil, tak s výběrem začal Fanda Novák a vybral hezké zpěvavé melodie. Začali jsme "Džínsbundou odřenou", aby se pokračovalo dalšími a dalšími. Jak jsme byli "rozjetí", tak i přestávky byly velice krátké.

Ani jsme se nenadáli a byl už pozdní večer. Následoval pracovní den, a tak ještě po sobě trochu uklidit a rozjeli jsme se do svých domovů. Ještě cestou jsme si libovali, jak se večer podařil. Ještě jednou touto cestou děkujeme Hrubešovým za pozvání a vzornou přípravu.

Takže nashle příště. Nejbližší vystoupení bude i pro veřejnost. Zatím je pevné datum 25.7.2020 a v nejbližších dnech dodáme i místo konání.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.