PŘÍJEMNÝ VEČER NA ŽOFÍNĚ - 25.7.2020

Teplá fronta nám na ten den přinesla skutečně téměř tropické počasí. Přes den byli lidé schovaní někde v chládku, nebo se osvěžovali u vody. Konečně, proč ne, vždyť jsou jednak prázdniny a také to byla sobota. Navečer se přece jen trochu ochladilo a venkovní zahrádky u restaurací za zaplnily. Tak tomu bylo i v případě zálabské restaurace Žofín, kde jsme ten večer hráli.

Sice v trochu oslabené sestavě, protože chyběli dva kytaristé (Fanda a Pavel Novákové) a hlavně Petr Kabeš s banjem, které svým charakteristickým zvukem dobře zapadá do většiny písniček, a to především country a bluegrassových. Ny kytaru nám pomohla již téměř členka Zpívánek Vendulka Šaldová a především Vlasta Dymáček, který hrál na foukací harmoničky a všelijaké rytmické pomůcky.

Snad to bylo i počasím, příjemnou atmosférou prostředí a vhodným výběrem počátečních písniček, že hned od začátku měla muzika dobrý zvuk, a tím i dobrou odezvu od přítomných "na place".

Banjo i pěvecké výkony Petra Kabeše sice scházely, ale ten problém jsme překlenuli prostě tím, že jsme některé písničky vynechali. Hudební projev Zpívánek však osvěžil Vlasta Dymáček, který to na harmoničky skutečně umí a jeho sóla v "Jižní vlaku" či duo s flétničkou Jirky Steklého v písničce "Zítra ráno v pět" byla výborná. A když jsme u těch sólových výstupů, tak je na místě pochválit i další - Blanka Plačková na housličkách "vystřihla" bez chybičky "Zázračný housle" a dobře si vedla i v řadě dalších písničkách. Iva Misařová střídá dokonce dvě mandolíny podle charakteru skladby a dokonale se vyřádila v rockově laděné "To máme mládež". Stále populárnější se stává "Pentle růžová", kde zase hraje prim se svou flétničkou Jirka Steklý. A abychom nezapoměli, na kytaru se začíná osmělovat se sóly i Michal Hrbáček. Však už bylo na čase. Sólová kytara je potřeba "jako sůl".

Taneční plocha byla dlouho prázdná, ale s přibývající tmou se lidé začali osmělovat. Však je k tomu také pobízely některé vhodné rytmy písniček. Ukazuje se, že jako "startovací" jsou nejlepší "ploužáky". Jak potom postupuje čas (a možná i hladina alkoholu v krvi) začíná stoupat obliba rychlejších rytmů. Příjemným zjištěním bylo, že v závěru večera se parket zaplnil.

To už "táhlo" na hodinu před půlnocí. Štamgasti už odešli a zbyli jen ti, kteří se s námi rádi baví muzikou. Ale i na nás toho již bylo dost. Hrát a zpívat pět hodin je už "pořádná šichta". K tomu začali zlobit komáři. Byl čas skončit. Ještě tradiční "Sbohem lásko", zabalit nástroje a rozloučit se.

Bylo příjemné slyšet, a to nejen od našich stálých příznivců, že se jim večer líbil.

Nepřetržitý seriál sobotního hraní prodlužujeme. Pozor, je tu však změna vystoupení. V sobotu 1.8.2020 hrajeme v prostorách restaurace "Pod Eliškou" se začátkem od 18:30 hodin. Hrajeme tam poprvé a sami jsme zvědaví, jak to tam vypadá. Doufáme, že tam také najdete cestu a přijdete se pobavit a zazpívat si.

Fotek pro ilustraci textu, ale zejména pro připojenou fotogalerii je tentokrát skutečně málo. "Vloudila se totiž chybička." V průběhu focení todiž došlo k nechtěnému přepnutí z externí na interní paměť, a ta je hrozně malá. Autoři fotek na to přišli až po skončení večera. Takže omluva a odkaz na těch pár zbývajících na Rajčeti.

Zpět na stránku Realizované akce.