PŘEDVÁNOČNÍ ZPÍVÁNKY U VODÁRNY - 12.12.2015

Předvánoční kalup se nám představil v plné parádě. V plánu byla pohodová série koled za doprovodu kláves a jiných nástrojů. Ale vše bylo jinak. Sice jsme měli avizováno, že chybou majitele s námi budou mít akci nymburské volejbalistky v počtu 19ti osob, ale netušili jsme, že to tak radikálně ovlivní průběh večera.

Po příchodu do restaurace začalo s naplňováním sálu velké hemžení a místo klidu na přípravu a později i plynulé hraní se řešily přesuny lavic a židlí pro sezení nově příchozích. I někteří hráči v průběhu produkce obětovali své židle a sezení pro hosty.

Protože „vyšší ženy“ se bavily hlasitě jak na hřišti, byl to od počátku hlasový souboj, který ale často vyzníval remízou. I kulturní vložka v podobě básně Aleše Misaře jr. byla raději pro halasnost osazenstva zrušena. Doufáme, že na některém z příštích setkání plánovaná báseň zazní již v lepších kulturních podmínkách.

Opět nás navštívil alespoň na chvíli náš zakladatel Milan Hugo Hanuš. Přišly i další nové tváře z řad posluchačů v podobě i decentního klarinetisty, který nenásilně podmalovával vybrané skladby a tím i trochu nahradil dočasnou absenci flétny. Nástrojově se složení v průběhu večera ustálilo na třech kytarách, mandolíně, elektrické base s dvěma střídajícími se basisty alternujícími na jiné nástroje. Na kytaru v osobě Mirka Maldy Malečka a autoharfu a brumle v osobě Míry Firmana. Sóla mandolíny s brumle opravdu vyznívala hezky. Dále již skoro klasicky hrála v málo obvyklé sestavě dvě banja Petra a Přemka, housle Blanky, harmoničky v rukou Ládi, Alešův cajún a foukačky.

Copak hudba, ta byla slyšet, protože soubor s 11 nástoji je síla. Horší však to bylo se zpěvem. Abychom se slyšeli, bylo třeba "přitlačit" ve zpěvu. Tentokráte se vyznamenali muží. Však také od vedoucí Zpívánek pochvaly za odvážný zpěv, což nebývalo dříve zvykem.

Tentokrát byly písně vybírány spíše náhodně a i tak, aby se překřičela „druhá polovina hřiště“ se slavícími volejbalistkami, aby to byl alespoň na chvíli bod pro nás. V druhé sérii zazněly koledy na klávesy podmalovány autoharfou, kontrabasem, houslemi a dvěma kytarami. Hosté si s chutí zazpívali a konečně nastala pravá klidová pohoda pro další část večera. V závěrečné části byl vyhrazen čas i na gratulace a taneček pro oslavence Aleše Misaře, který měl narozeniny.

Průběh muzicírování byl silně narušován hlučnou zábavou volejbalistek, ale přeci je tady ukázka několika koled :

Příští hraní bude neveřejné. Na placené soukromé oslavě Silvestra hudebníků a jejich skalních hostů. Počátkem nového roku 2016 bude vyvěšen rozpis nejbližších hraní. Proto bedlivě sledujte naše webové stránky.

Všem našim příznivcům přejeme příjemné a pohodové Vánoční svátky.

Mišák

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.